Zadbaj o siebie! To jest atrakcyjne

Oczy i uśmiech - porady

Nowy rok dla wielu z nas jest wyznacznikiem nowego życia, zaczynamy od początku wiele spraw. Ważne aby gdzieś tam w szalonej gonitwie za marzeniami, zadbać również o samą siebie.

Konsultacja: dr Zbigniew Kowalik, www.klinikastomatologiczna.pl

Planujemy oszczędzanie, zdrowe odżywianie, aktywny wypoczynek, czy przeczytanie większej ilości książek. Rzadko jednak planujemy badania i przeglądy zdrowotne, które powinny być dla nas priorytetowe. Wynikiem dbałości o zdrowie, jest ładna cera, zdrowo wyglądające włosy, paznokcie, witalność i pogoda ducha. To duże atuty kobiet w relacjach damsko-męskich. Może więc ten argument przekona nas do dbania o swoje zdrowie, a więc i urodę…?

Uśmiech jest sexy

To chyba nic zaskakującego, bo jest jednym z największych atutów każdej kobiety. Piękny uśmiech to jeden z elementów komunikacji niewerbalnej, na które wielu mężczyzn zwraca uwagę. Świadczy on o tym, że kobieta jest optymistycznie nastawiona do życia, otwarta. Dla mężczyzn jest to znak, że zdecydowanie łatwiej z taką kobietą zacząć rozmowę, co sprawia, że czują się wtedy silni i męscy. Dlatego warto dbać o to, aby zęby były wizytówką naszego zdrowia i atutem urody. O zęby trzeba dbać regularnie, bo mogą być powodem wielu problemów zdrowotnych, chociażby silnych bólów głowy, a nieleczone infekcje mogą silnie obciążać nasze serce. Zęby nieleczone na czas to także ryzyko ich utraty. Zdrowe, ładne zęby zapewniają większą pewność siebie i zdecydowanie lepsze samopoczucie, co skutkuję częstszym uśmiechem. Osoby, które często się śmieją odbierane są pozytywniej i… młodziej.

Oczy

Zwierciadło duszy. Banał? Zdecydowanie – to fakt! Z oczu wyczytasz wiele. Mężczyźni lubią komplementować nasze oczy, bo wiedzą, że kobieta doceni taką uwagę. Uważane za bardzo atrakcyjne, duże oczy to proporcjonalnie również duże źrenice, które poszerzają się jeszcze bardziej, kiedy czujemy pożądanie. Mężczyźni zauważają to podświadomie. Jeśli jednak widzą dwa obrazy przedstawiające tę samą kobietę, zawsze bardziej atrakcyjna będzie dla nich ta, która ma większe oczy. Problemy ze wzrokiem, przymrużanie oczu powodują nie tylko bóle głowy, problemy z koncentracją, dyskomfort codziennego funkcjonowania, ale i powstawanie zmarszczek mimicznych. Lepiej zawczasu dobrać ładne okulary i cieszyć się dobrym widzeniem i atrakcyjnym wyglądem, niż wypierać problem. Także jakiekolwiek zaburzenia widzenia wymagają szybkiej konsultacji okulistycznej, a czasem i neurologicznej, bo mogą być skutkiem nie tylko przemęczenia, ale i zmian w mózgu. Choć nie należy złych wiadomości, ewentualne zaburzenia polegające na podwójnym widzeniu, mroczkach przed oczyma, czy widzianych czarnych punktach, nie powinny być nigdy lekceważone.

Włosy

Naturalne, zadbane, pachnące. Dla mężczyzn są one oznaką zdrowia i witalności. Jeśli z kobiecym organizmem dzieje się nie tak, w pierwszej kolejności  dotyka to włosów, dlatego tak ważne jest by o nie dbać. Jeśli doświadczamy silnej utraty włosów, szczególnie w wybranych obszarach głowy, konieczna jest wizyta u dermatologa lub trychologa, aby – jeśli mamy do czynienia z łysieniem plackowatym – jak najszybciej je uchwycić i zadziałać w kierunku powstrzymania lub spowolnienia procesu łysienia.

Waga

A dokładniej – wąska talia. Większość mężczyzn nie zwraca uwagi na to ile waży kobieta, kluczowe znaczenie mają dla nich: zarysowana talia i biodra. Górę bierze tutaj męski instynkt. Patrząc na ten obszar kobiecego ciała, panowie szukają obietnicy płodności.  Racjonalna dieta, oparta na wszystkich składnikach żywieniowych (węglowodany, białka, tłuszcze nienasycone, błonnik) i regularna umiarkowana aktywność fizyczna to gwarancja ładnej, harmonijnej sylwetki. Diety eliminacyjne i głodówki wycieńczają organizm i nawet po znacznej utracie kilogramów, powodują efekt jojo. Organizm pozbawiony składników odżywczych przestawia się na tryb magazynowania energii w postaci tkanki tłuszczowej. Do tego osłabiają się włosy, paznokcie, skóra staje się przesuszona, mało elastyczna, a nam brakuje sił witalnych, a więc i nie mamy ochoty na aktywność fizyczną.

Każdy nowy rok powinien być dla kobiet nowym wyzwaniem, nowym bodźcem do zadbania o siebie w każdym względzie. Rozpoczynając od badań profilaktycznych, wizyty u dentysty czy ginekologa, kończąc na znalezieniu czasu dla samej siebie by pójść do fryzjera czy na ulubioną zumbę. Dzięki takim zabiegom czujemy się bardziej pewne siebie, co również nie jest bez znaczenia w kontaktach damsko-męskich.

Zadbaj o siebie! To jest atrakcyjne nizej-w-tekscie

fot. Shutterstock/Unsplash

 

Nasz ekspert:

Dr Zbigniew Kowalik

Prywatna Przychodnia Stomatologiczna Zbigniew Kowalik www.klinikastomatologiczna.pl