Jakie zabiegi urodowe są najlepsze na okolice oczu – cz. I

Jak zlikwidować cienie pod oczami

Kurze łapki, wiotka skóra powieki dolnej i górnej, zapadnięcia pod oczami przechodzące w dolinę łez i opuchnięcia… Skórze wokół oczu towarzyszy wiele problemów estetycznych. Jest ona bardzo cienka i delikatna, przez co jako pierwsza zdradza nasz wiek lub zły stan zdrowia. Zobacz, jak zadbać o ten obszar twarzy.

Skóra w okolicach oczu jest bardzo cienka i niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych części ciała, narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników, takich jak np. promieniowanie słoneczne czy praca mięśni mimicznych. Dlatego okolice oczu starzeją się najszybciej. Już po dwudziestym roku życia pojawiają się zmarszczki mimiczne, a wraz z kolejnymi latami skóra powieki górnej i dolnej zaczyna wiotczeć i opadać. Do tego obszar ten, ze względu na cienkość skóry, jest narażony na powstawanie cieni pod oczami, obrzęków i doliny łez.

O skórę w tym miejscu twarzy trzeba więc dbać w szczególny sposób. Chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, odpowiednio nawilżać i zawsze przed snem zmywać makijaż. Jeżeli mimo to pojawią się problemy, można im zaradzić w gabinecie medycyny estetycznej. Oto z jakich zabiegów warto skorzystać w poszczególnych przypadkach.

Kurze łapki

Kurze łapki pojawiają się jako jedne z pierwszych zmarszczek na naszej twarzy. Spowodowane są częstym zginaniem mięśni mimicznych. Na pierwsze, niezbyt głębokie zmarszczki, wystarczy iniekcja substancją opartą na jadzie kiełbasianym, która spowoduje rozprzężenie mięśni, a wraz z nimi rozprostowanie skóry, która leży nad nimi. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i prawie bezbolesny, a do tego nie wymaga rekonwalescencji. Efekty są widoczne po paru dniach i utrzymują się około pół roku. Głębsze zmarszczki mimiczne można niwelować za pomocą kwasu hialuronowego, który po wstrzyknięciu da natychmiastowy efekt, ale równie skuteczne będą zabiegi regenerujące wykonane na przykład laserem frakcyjnym. – Laser frakcyjny pogrubi i ujędrni skórę wokół oczu, przez co zniweluje zmarszczki i przy okazji odświeży skórę.

Opadanie powieki dolnej i górnej

Wraz z wiekiem skóra wokół oczu nie tylko się marszczy, ale również zaczyna wiotczeć i opadać. Widoczne jest to jako nadmiar skóry, którą można usunąć operacyjnie lub mniej inwazyjnie spróbować zagęścić i podnieść w gabinecie medycyny estetycznej. Opadające powieki górne można delikatnie unieść za pomocą ostrzykiwania jadem kiełbasianym. W ten szybki sposób uzyskuje się efekt otwartego oka. Problem opadających powiek można również zniwelować za pomocą zabiegów liftingujących. Do tego celu poleca zabiegi laserem frakcyjnym, który poprawia gęstość i jędrność skóry, przez co staje się ona mniej zwiotczała i bardziej napięta. Wskazane są również zabiegi nowoczesnymi urządzeniami wykorzystującymi ultradźwięki, które bardzo mocno napinają skórę, działając na dużych głębokościach, a pozostawiając nietkniętą skórę na zewnątrz. Dzięki temu zabieg jest skuteczny i nie wymaga rekonwalescencji. Jedynym minusem jest to, że na efekty trzeba czekać parę tygodni. Dla osób mniej cierpliwych wyjściem z sytuacji są również nici liftingujące, którymi można unosić opadające powieki górne i brwi.

Worki tłuszczowe

Nieestetycznym problemem w okolicy oczu są również worki tłuszczowe. Do najczęściej stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej zabiegów, które je likwidują, należy lipoliza iniekcyjna. To zabieg polegający na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej substancją, która ma na celu ją rozpuścić. Po lipolizie warto wykonać zabieg ujędrniający skórę pod oczami, inaczej będzie ona nieestetycznie opadać.

W kolejnym artykule z serii opowiemy o tym, jak radzić sobie z problemami takimi, jak: dolina łez, cienie pod oczami oraz obrzęki tego delikatnego obszaru twarzy.

Porada: Jeśli nie wiesz jak sfinansować wymarzone zabiegi urodowe lub medyczne, polecamy rozważenie możliwości, jaką jest ratalny system płatności MediRaty

mediraty.pl