Zimowy makijaż

Zimowy makijaż różni się od letniego. Umiejętny dobór rodzajów kosmetyków na zimę nie jest czynnością prostą i tak oczywistą, jak wybór zimowej odzieży. Przy wyborze kosmetyków do makijażu lepiej zasięgnąć porady specjalistów

Dobra baza

Jednym z typowych „zimowych” problemów jest rumień i poszerzone naczynka. Jeśli nie chcemy, żeby się pogłębiały, trzeba miejsca ich pojawiania się odpowiednio zadbać. Marta Popiela-Molek z firmy Earthnicity Minerals twierdzi, że dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach są kosmetyki mineralne. – Produkty tego typu nie tylko pomagają skutecznie tuszować zaczerwienienia, lecz również wyciszają i uspokajają skórę. Jest to zasługa kojącego działania jednego z ich składników, tlenku cynku.

Chłodniejsze miesiące to dla wielu kobiet czas wykonywania zabiegów upiększających. Skóra wymaga po nich szczególnej pielęgnacji, często jest zaczerwieniona i zwraca uwagę otoczenia. Kosmetyki mineralne bazują na naturalnych składnikach, dzięki czemu pomagają w regeneracji skóry, maskując jednocześnie widoczne po zabiegach podrażnienia.

Kosmetyki mineralne można w ciągu dnia nakładać wielokrotnie, bez konieczności zmywania poprzedniej warstwy. Wystarczy chusteczką ściągnąć nadmiar kosmetyku i sebum, a następnie dołożyć kolejną warstwę użytego wcześniej podkładu lub pudru.

Dodatkowa ochrona i pielęgnacja

Ważnym aspektem zimowej pielęgnacji jest odpowiednie do tej pory roku odżywienie i nawilżenie skóry. Bez nich cera będzie wyglądała po prostu źle. Swoistym wskaźnikiem jej stanu mogą być właśnie kosmetyki mineralne. – Kiedy nie prezentują się na naszej twarzy dobrze to znak, że skóra wymaga lepszego nawilżenia i odżywienia. W ten sposób jesteśmy w stanie szybko reagować, wprowadzając odpowiednią pielęgnację lub wybierając dla naszej skóry bardziej odpowiednie kremy czy zabiegi.

Kosmetyki mineralne w połączeniu z kremem do codziennej pielęgnacji stanowią wystarczająco dobrą barierę ochronną przed zimą. Obiegowa opinia, że są zbyt lekkie na tę porę roku, nie jest prawdziwa. Aby uzyskać prawidłową warstwę ochronną, należy podkład mineralny nałożyć na świeżo położony na skórę krem lub przed nałożeniem na twarz wymieszać krem z podkładem.

wizaż Justyna Polska
modelka Monika Witek
foto Adam Duraj