Ochrona skóry jesienią i zimą

Ochrona skóry jesienią i zimą

Ciepłe letnie dni odeszły w niepamięć, znika też powoli opalenizna. Zapewnienie skórze ładnego wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia i dobrej kondycji, zależą od prawidłowej pielęgnacji. Jak chronić skórę w czasie jesiennych chłodów i przymrozków?

Twarz

Wysuszona i zmęczona upalnymi temperaturami cera domaga się odpowiedniego oczyszczenia, a przede wszystkim nawilżenia. Zwykły krem może nie wystarczyć, choć i tak używaj go często, szczególnie, gdy wychodzisz na dwór. Dobrze jest przynajmniej kilka razy w miesiącu zastosować odżywczą maseczkę. Możesz przygotować ją samodzielnie domowym sposobem (na przykład z owoców) lub kupić taką, która będzie dopasowana do rodzaju Twojej cery.

Jeśli tylko masz ochotę i uda Ci się wygenerować trochę pieniędzy na wizytę w SPA, zafunduj swojej skórze kilka zabiegów, które sprawią, że poczujesz się dużo lepiej.
Nie zapominaj o pielęgnacji i ochronie ust, które z nadejściem niskich temperatur wysuszają się i pękają. Stosuj balsamy i pomadki ochronne. Zaopatrz się także w kompleks witamin (szczególnie z grup A i B), który wzmocni Twoją odporność, jak również zapewni skórze zastrzyk energii!

Dłonie

Mróz nie najlepiej działa na skórę dłoni, dlatego zadbaj o częste smarowanie ich kremem – najlepiej każdorazowo po myciu rąk, a także przed wyjściem z domu. Noś rękawiczki, by nie dopuścić do przemarznięcia i wysuszenia skóry dłoni – w cieplejsze dni wystarczą mitenki.

Stopy

Dbałość o stopy powinnaś zacząć od usunięcia zrogowaceń naskórka poprzez wykonanie peelingu lub użycie tarki bądź pumeksu. Codziennie nawilżaj stopy kremem, a na pękające pięty stosuj krem zmiękczający. Poza tym, staraj się nie dopuszczać do przemarznięcia – wkładaj cieplejsze skarpety lub termiczne wkładki do butów.

Całe ciało

Powinnaś co jakiś czas wykonywać peeling całego ciała, dzięki czemu Twoja skóra otrzyma zasoby tlenu i stanie się miękka. Jesienią i zimą dobrze jest zapewnić sobie dodatkową barierę ochronną w postaci tłustego kremu lub masła, które jednocześnie utrzymają prawidłowy poziom nawilżenia skóry.