Lifting nićmi PDO

LIfting nićmi PDO stosowany jest do liftingu twarzy i ciała. Niweluje poziome zmarszczki czoła, lwią bruzdę czołową, obniżenie zewnętrzne brwi, zwiotczenie skóry poniżej powiek dolnych, poprawia wygląd fałd nosowo-wargowych, bruzd policzkowo-jarzmowych, fałdu podbródkowego, opadających policzków, zmarszczek palacza, owal twarzy, liftinguje zwiotczała skórę poniżej żuchwy. LIfting nićmi PDO stosuje się również w przypadku fałd i zmarszczek skóry na szyi i dekolcie, potrzeby uniesienia, ujędrnienia i ukształtowania piersi, poprawienia elastyczności w obrębie zwiotczałego brzucha (np. po porodach czy po zabiegu liposukcji), zmniejszenia objętości w talii, uniesienia pośladków, zwiększenia ich sprężystości, dokonania korekty asymetrycznych bioder, zmniejszenia objętości i podniesienia elastyczności ud, skorygowania linii łydek, zredukowania objętości przedramion, podniesienia elastyczności zwiotczałych pach i ramion, dokonania korekty linii pleców w miejscu przylegania bielizny oraz wspomagająco w leczeniu łysienia.

LIfting nićmi PDO przeprowadzany jest przy użyciu nici wykonanych z polidioksanonu, biodegradowalnej substancji chemicznej, która od ponad 20 lat jest wykorzystywana do produkcji wchłanianych szwów chirurgicznych. Nici działają w dwóch zakresach: po pierwsze mechanicznie napinają skórę, a po drugie – stymulują produkcję nowego kolagenu. Tym samym wpływają na skórę dwuetapowo: bezpośrednio po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i podciągnięcie tkanek w wyniku naciągnięcia ich przez nici, a po czasie od dwóch tygodni do kilku miesięcy zwiększa się jędrności, elastyczność i napięcie skóry wynikające z nasilenia produkcji nowego kolagenu.
Nici PDO implementowane są w skórę za pośrednictwem specjalistycznych igieł o różnej konstrukcji i różnej długości.

Przeciwwskazania:

  • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych,
  • padaczka,
  • choroby psychiczne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • stosowanie kuracji antykoagulentami (szczególne zalecenia dla osób ze sztuczną zastawką przyjmujących leki rozrzedzające krew oraz pacjentów z chorobą wieńcową przyjmujących kwas acetylosalicylowy).

Przygotowania do zabiegu chirurgicznego:

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Opis zabiegu:

Poddawany zabiegowi obszar ciała na 30-40 min. przed jego rozpoczęciem jest smarowany maścią znieczulającą. Lekarz zaznacza planowany przebieg nici pod skórą, miejsce wkłucia igły z nicią i miejsce jej wyjęcia, a następnie implementuje nić w skórę właściwą za pośrednictwem różnej długości i konstrukcji igieł, w zależności od tego, jaka powierzchnia ciała jest liftingowana. Nić w całości pozostaje w skórze. Z czasem ulega rozpuszczeniu, podobnie jak wchłanialne nici chirurgiczne. Po zabiegu miejsca przebiegu nici wzmacniane są na zewnątrz skóry cienkimi plastrami, które po 2-3 dniach można zdjąć.

Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu, w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy ulega wzmocnieniu poprzez nasilenie przez skórę produkcji kolagenu i utrzymuje się przez kilka lat.

Pielęgnacja po zabiegu:

  • Po zabiegu może pojawić się zasinienie i obrzęk, które są reakcją organizmu na nakłuwanie; zasinienie szybko ustępuje samoistnie, a w przypadku wystąpienia obrzęku należy przyłożyć do danego obszaru ciała lód zawinięty w czystą ściereczką
  • Należy pozwolić strupkom, które ewentualnie mogą pojawić się w miejscach nakłuć, na samoistne zagojenie; nie należy ich zdrapywać.

Ile kosztuje lifting nićmi PDO:

Brwi lub policzki – od 3000 zł
Cała twarz – od 5000 zł
Na raty – od 74 zł miesięcznie.

Pożyczka na zabieg: