Jakie zabiegi wybrać na problemy skóry wokół oczu – cz. II

Jak poprawić skóre wokół oczu

W poprzednim artykule z serii, podpowiadaliśmy, jak można, dzięki zabiegom medycyny estetycznej, uporać się z takimi defektami okolic oczu, jak: kurze łapki, opadanie powieki górnej i dolnej, czy worki tłuszczowe. Dziś skupimy się na – tak zwanej – dolinie łez, cieniach pod oczami i obrzękach.

Jak pozbyć się dołów pod oczami

Czyli inaczej: dolina łez jest niezależna od wieku, występuje także u ludzi młodych. Powstaje w wyniku ubytków tkanki tłuszczowej pod oczami i wygląda jak wgłębienie przypominające dolinę, stąd nazwa tej przypadłości. Osoba, która ją ma, wygląda na przemęczoną i starszą, niż jest w rzeczywistości. Dolina łez, wraz z naszym wiekiem i niewłaściwym trybem życia, może się pogłębiać, dlatego warto ją odpowiednio wcześnie zniwelować. Najczęściej stosuje się do tego wypełniacze. Ubytek można wypełnić kwasem hialuronowym, który pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu i utrzymanie go przez około rok. Istnieją także inne wypełniacze, tzw. stymulatory, do których należy kwas l-polimlekowy, znany pod nazwą handlową Sculptra, który po wstrzyknięciu stymuluje powstawanie kolagenu, dzięki czemu tkanka odbudowuje się w naturalny sposób. Na efekty zabiegu trzeba czekać kilka tygodni, ale za to są one bardziej naturalne i długotrwałe.

Jak zlikwidować cienie pod oczami

Cienie pod oczami mogą się pojawiać, kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni, ale częściej są spowodowane zbyt cienką skórą pod oczami, przez którą prześwitują naczynka krwionośnie i to one dają sino-filoletowy odcień. Innym powodem pojawiania się cieni w tej części twarzy, jest dolina łez –zagłębienie, w którym światło się załamuje i jest widoczne jako ciemniejszy punkt. Aby zlikwidować ten problem, trzeba pogrubić skórę i uzupełnić braki tkanki podskórnej. Najlepszymi metodami są laser frakcyjny, skoncentrowane ultradźwięki lub frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Każdy z tych zabiegów zarówno pogrubia tkankę, jak i ją odmładza, a efekty są długotrwałe.

Jaj zlikwidować obrzęki wokół oczu

Obrzęki powieki dolnej mogą pojawić się w każdym wieku i bywa, że uwarunkowane są genetycznie. Mogą powodować je również choroby nerek i wątroby, a także ogólna niewydolność krążenia lub alergie, niedoczynność tarczycy i zaburzenia hormonalne.

Obrzęki najczęściej pojawiają się rano. Spowodowane są niewielkimi zastojami, które powstają, kiedy śpimy w pozycji horyzontalnej. W ten sposób woda i toksyczne produkty przemiany materii pozostają w tkance podskórnej i powstaje obrzęk. Aby zniwelować obrzęki można również skorzystać z zabiegów mezoterapii igłowej, które polegają na podaniu w tkankę za pomocą igły preparatów odżywiających, zmniejszających obrzęk i poprawiających krążenie. Warto także zastosować zabiegi radiofrekwencji kontaktowej, które polegają na ogrzaniu tkanek za pomocą specjalnej głowicy, co również pozwala zniwelować obrzęki i pozbyć się toksyn.

Jakie zabiegi wybrać na problemy skóry wokół oczu – cz. II banner-mediraty

Fot. Shutterstock