Wybielanie zębów – co w zasadzie o nim wiemy ?

Wybielanie zebów metodą Beyond

Większość z Nas marzy o śnieżnobiałym i niesamowitym uśmiechu niczym u gwiazdy z Hollywood. Stosuje mnóstwo preparatów dostępnych w aptekach, drogeriach czy sklepach kosmetycznych.Mają one na celu doprowadzić do estetycznej perfekcji Nasze uzębienie, ale często na długi dystans nie zdają egzaminu.

Każdy z Nas po dłuższym czasie ich stosowania zauważa pewne defekty tego żmudnego procesu wybielania w domu, na tak zwaną „własną rękę”. Albo efekt utrzymuje się zbyt krótko albo preparat jest zbyt mało wydajny albo po prostu Nam się nie chce albo koszty jego zużycia przekładają się na profesjonalną wizytę u stomatologa.

No właśnie ! Tutaj musimy się zatrzymać i zadać sobie pytanie: „ Czy nie byłoby ekonomiczniej zrobić to raz a porządnie tak, aby efekt był widoczny przez dłuuugi dłuuugi czas ?” Hmmm … ale przecież to straaasznie duże koszty. Okazuje się, że wcale niekoniecznie.

Obliczmy koszty drogeryjnych preparatów zużytych w celu osiągnięcia wymarzonego efektu, zużycie wody i do tego czas, którego w tych czasach mamy tak mało.

Wybielanie zębów lampą Beyond – o co w tym zabiegu chodzi ?

Wybielanie zębów lampą Beyond to mało skomplikowany zabieg stomatologiczny, którego czas trwania to mniej więcej 45 minut. W metodzie tej wykorzystuje się żele specjalistyczne, które nakłada się trzema etapami na zęby, a następnie naświetla się je zimnym światłem lampy Beyond.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Wybielanie zębów lampą Beyond to jedna z najnowszych metod, którą oferuje Nam stomatologia estetyczna. Szybko wybiela zęby, usuwa przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba.

Podczas zabiegu nakłada się trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem.
Składniki żelu zostają uaktywnione za pomocą specjalnej lampy. Lampa Beyond emitująca tak zwane „zimne światło” (całkowicie bezpieczne dla pacjenta) wybiela zęby nawet o kilka tonów.

Otrzymane efekty wybielania utrzymują się przez 2 lata. Wybielania tą metodą nie można wykonywać, wtedy gdy osoba jest poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Zabieg nie jest polecany również osobom ze znacznymi ubytkami. Wybielanie zębów lampą Beyond jest praktycznie bezbolesne.

Po jego zakończeniu pacjent może jedynie odczuwać nadwrażliwość zębów, która zazwyczaj utrzymuje się do 24 godzin, co jest normalną reakcją na wybielanie zębów. Do 48 godzin po zabiegu należy stosować „białą dietę”, która ma na celu zapobiec przebarwieniu zębów. Wybielanie zębów lampą Beyond uzupełnia się stosowaniem profesjonalnych past, które usuwają bieżące przebarwienia.

Jakimi zaletami się charakteryzuje ?

Wybielanie zębów lampą ma sporo zalet, należą do nich:

  • zminimalizowanie wrażliwości zębów i dziąseł podczas zabiegu,
  • długotrwały efekt,
  • bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu,
  • szybki rezultat zabiegu.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym czy ta metoda wybielania zębów jest odpowiednia dla niego, to warto zauważyć, że tego typu zabieg charakteryzuje spora liczba zalet.
Znam pewien gabinet stomatologiczny, który oferuje zabieg wybielania zębów lampą Beyond w bardzo atrakcyjnej cenie, mianowicie 800 zł.

Znajduje się przy ulicy Górczewskiej 222 na warszawskim Bemowie. Szczerze przyznam, że słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat Dr Agaty Jasiczek i przekonałam się na własnych zębach, że była to prawda. Efekt był niesamowity. Zachęcam do skorzystania z jej usług.