Skóra latem traci zdrowie

Wypoczywając w czasie wakacji, narażamy naszą skórę na negatywne działanie promieni słonecznych, kąpieli w słonej lub chlorowanej wodzie, wiatru, a także na działanie klimatyzacji. Te wszystkie czynniki sprawiają, że skóra latem traci zdrowie – uszkadzamy jej barierę hydrolipidową i zakłócamy równowagę fizjologiczną. Skóra po lecie często jest sucha i odwodniona. Nierzadko obserwujemy także jej przebarwienia, zmarszczki i teleangiektazje. Skórze tłustej zaczyna doskwierać nie tyko odwodnienie, ale również wzmożony łojotok. Z tego względu skóra, aby wrócić do dobrej kondycji i elastyczności, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Poznaj wskazówki Ewy Kawki, eksperta i szkoleniowca firmy KLAPP Cosmetics, jak sprawić, aby skóra po lecie stała się piękna i atrakcyjna.

 1. Pamiętajmy, że do każdego typu cery należy podejść indywidualnie.
 2. Pierwszym krokiem w pielęgnacji skóry po lecie jest oczyszczenie i złuszczenie skóry. W domu warto wykonać peeling enzymatyczny (przy cerze wrażliwej, suchej, naczynkowej) lub peeling ziarnisty (cera grubsza, tłusta, mieszana). W gabinecie możemy skorzystać z kawitacji ultradźwiękowej, mikrodermabrazji czy oksybrazji.
 3. Ważną rolę w regeneracji kondycji skóry odgrywają profesjonalne zabiegi kosmetyczne z uwagi na możliwość zastosowania wysokoskoncentrowanych substancji aktywnych oraz nowoczesnych urządzeń.
 4. Pielęgnacja domowa stanowi uzupełnienie kuracji gabinetowej. Wybierając kosmetyki, warto sięgnąć po preparaty zawierające w swoim składzie składniki odbudowujące takie jak: ceramidy, skwalen, olej sojowy, migdałowy, arganowy, masło Shea.
 5. Wszystkie rodzaje cery (nawet cera tłusta i mieszana) potrzebują zastrzyku nawilżenia. Wybierajmy zatem preparaty oparte na kwasie hialuronowym, moczniku, sorbitolu, aminokwasach.
 6. Zniszczenia skóry spowodowane działaniem promieniowania UV zregenerują kosmetyki z witaminami: A, E i C, które świetnie odżywiają, odmładzają i eliminują wolne rodniki.
 7. Idealną propozycją po okresie letnim jest złuszczająca, stymulująca skórę do odnowy kuracja kwasami. Wypróbujmy dostępne na rynku produkty z kwasem glikolowym, mlekowym, jabłkowym, migdałowym. Przy cerze tłustej i mieszanej skorzystajmy z dobroczynnego wpływu kwasu salicylowego lub kwasu pirogronowego.
 8. Osobom borykającym się z problemem przebarwień najkorzystniejsze efekty przyniesie kuracja złuszczająca(kwasami lub np. mikrodermabrazją) połączona z preparatami wybielającymi zawierającymi w swoim składzie: witaminę C, arbutynę, wyciąg z lukrecji.
 9. Rozszerzone naczynka krwionośne tworzące rumień należy wesprzeć takimi substancjami aktywnymi, jak: rutyna, escyna, witamina C.
 10. Szczególnej troski potrzebuje skóra pod oczami – zafundujmy jej intensywną pielęgnację opierająca się na takich składnikach aktywnych jak: kawior, kolagen, morskim, kwas hialuronowym. Tzw. „kurze łapki” ulegną redukcji dzięki zastosowaniu substancji typu botox like (wygładzające zmarszczki mimiczne) takie jak: Matrixyl, Serpentine, Argireline.
 11. Podczas codziennej pielęgnacji nie zapominajmy o szyi i dekolcie, których cienka i wrażliwa skóra również potrzebuje nawilżenia i regeneracji.
 12. Promieniowanie słoneczne ma negatywny wpływ na naszą skórę nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok, dlatego teżobowiązkowa jest codzienna aplikacja kremów filtrów SPF > 30+.
 13. Warto jest zwrócić uwagę na pielęgnację ciała – regularnie stosujmy peelingi oraz codziennie po kąpieli aplikujmy nawilżające i regenerujące balsamy.
 14. Odpowiednie nawilżanie należy stosować z zewnątrz, ale też od środka. Wypijajmy zatem co najmniej 2 litry wodymineralnej dziennie.
 15. Pamiętajmy o tym, że zdrowa, zbilansowana i zróżnicowana dieta wpłynie pozytywnie na regenerację naszej skórypo lecie.