Perły Dermatologii Estetycznej 2013 przyznane

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) od dziewięciu lat organizuje konkurs „Perły Dermatologii Estetycznej”,  w którym około 1000 lekarzy oddaje swój głos na preparaty stosowane w gabinetach kosmetycznych przy wykonywaniu zabiegów i pielęgnacji. W tym roku w 10 kategoriach przyznano 11 nagród.

W kategorii preparatów zabiegowych zwyciężył peeling Easy TCA firmy Revisage. Mimo tego, że to produkt należący do preparatów silnie działających, których stosowanie może być ryzykowne, peeling Easy TCA należy do bezpiecznych i często wykorzystywanych.

W kategorii mezoterapii  Perłę Dermatologii Estetycznej przyznano preparatowi Dermaheal HL firmy Anti-Aging Institute, zapobiegającemu wypadaniu włosów. Mezoterapia owłosionej skóry głowy jest drugim po peelingach najczęściej wykonywanym zabiegiem w gabinetach dermatologii estetycznej. Prawidłowa kwalifikacja pacjenta dla tego zabiegu jest podstawą powodzenia przy wykonywaniu tego zabiegu.

Stylage XXL firmy Laboratorium Estetyki LeaVivacy zwyciężył w kategorii preparat do modelowania twarzy. Przywracanie naturalnej objętości jest jedną z częściej wykonywanych procedur medycyny estetycznej.  Przy wykorzystaniu nagrodzonego preparatu możliwe stają  się również naturalnie wyglądające rekonstrukcje i wyrównania asymetrii.

Niechirurgiczny lifting to kategoria, w której nagrodzono nici Excellence Visage firmy Aptos, umożliwiające podciągnięcie skóry. Minimalna ingerencja w skórę, jaka zachodzi przy tym zabiegu, może wprowadzać w błąd. Zabieg liftingu przy użyciu nici jest bardzo zaawansowany i wymaga dużego doświadczenia lekarza. W przypadku niewłaściwego wykorzystania tej techniki może prowadzić do niebezpiecznych powikłań.

Zabiegiem roku 2013 nazwano serię preparatów nawilżających Restylane Skinboosters firmy Galderma. Mimo że te produkty są już znane na rynku od lat, zostały docenione za bezpieczeństwo stosowania.

Nagrodzono również dermokosmetyki. „Perłę Dermatologii Estetycznej” jako kosmetyk przeciwsłoneczny otrzymał żel-krem suchy w dotyku SPF 50+ Anthelios XL, produkowany przez firmę La Roche-Posay. Dla skóry wrażliwej najlepsza okazała się w seria Cetaphil firmy Galderma, produktem do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej został preparat Sebium Global firmy Bioderma, a skórę naczynkową według głosujących najlepiej pielęgnuje preparat Sensibio AR BB cream z firmy Bioderma. W kategorii preparat wzmacniający włosy nagrodzono dwa produkty: kurację stymulującą wzrost nowych włosów Dercos Neogenie Vichy Laboratoires oraz Hair Advanced marki Revitalash.

Źródło: www.rynekestetyczny.pl