Makijaż na plażę? Tylko wyjątkowo

makijaz na lato

Lato sprzyja ekspozycji skóry na słońce. Promienie słoneczne nie są sprzymierzeńcem twarzy i ciała, trudno jednak wymagać od spragnionych słońca kobiet, aby ukrywały się w cieniu. Warto pamiętać, że makijaż w okresie letnim powinien być zdecydowanie różny od stosowanego w innych porach roku.

Przede wszystkim lekkość

Podstawa letniego makijażu to krem z filtrem ochronnym. Wysokość filtra dobierzmy w zależności od koloru karnacji – im skóra naturalnie jaśniejsza, tym filtr wyższy. Jeśli nasza skóra ma drobne niedoskonałości, zastosujmy krem BB lub CC, którego działanie jest nieco mocniejsze. Latem nie sprawdzi się podkład – może sprawić, że nasza twarz będzie wyglądała jak maska.

Poprawienie odcienia skóry

Letniemu, a nawet plażowemu makijażowi, który powinniśmy stosować tylko wyjątkowo, gdyż pod wpływem słońca kosmetyki mogą uczulać, może pomóc bronzer. Muśnięcie skóry matowym lub świecącym drobinkami kosmetykiem poprawi odcień skóry. Pamiętajmy tylko, aby stosować go bardzo umiarkowanie – lekko dotknijmy bronzerem tylko tych miejsc, które opalają się w pierwszej kolejności: nosa, kości policzkowych, nasady włosów. Nasza twarz będzie wyglądać wówczas bardzo naturalnie.

Bez kolorów

Latem zrezygnujmy raczej z kosmetyków kolorowych. Pigmenty zawarte w cieniach do powiek i pomadkach do ust, szczególnie jeśli są mocne, pod wpływem ciepła mogą zostawiać na powiekach i ustach mniej lub bardziej trwałe ślady. Zastosujcie tylko pielęgnujący balsam na usta i wodoodporną mascarę, jeśli odczuwacie potrzebę podkreślenia oczu. Im mniej kolorowego makijażu, tym latem lepiej.