Makijaż na sylwestra – jak przygotować twarz

W noc sylwestrową i w trakcie karnawałowych balów każda kobieta chce wyglądać najpiękniej. Sprawdź, o czym pamiętać, aby sylwestrowy i karnawałowy makijaż był piękny i trwały.

Wypoczynek
Na zmęczonej twarzy traci blask każdy cień do powiek i każda pomadka. Przed całonocnym szaleństwem warto się wyspać, ponieważ zmęczenie będzie widoczne na twarzy w postaci podkrążonych oczu, podpuchniętych powiek, pogłębionych zmarszczek w okolicy ust oraz zgaszonego koloru cery. Zdrowy sen i dotlenienie organizmu poprzez spacery na świeżym powietrzu jest na to najlepszą radą.

Makijaż na sylwestra – jak przygotować twarz makijaz-na-sylwestra-300x300Dokładne oczyszczenie
Przygotowanie do makijażu wymaga dokładnego oczyszczenia twarzy, szyi i dekoltu. Najlepiej zrobić to wodą i delikatnymi środkami myjącymi bez dodatku mydła, które ma działanie wysuszające. Bardzo suchą cerę dobrze będzie przemyć mleczkiem do demakijażu.

Peeling twarzy, dekoltu i dłoni
Aby nadać twarzy blask i uwidocznić młode komórki naskórka, warto zrobić peeling skóry twarzy i dekoltu. Najlepiej jeśli będzie to łagodny peeling enzymatyczny.
Pamiętajmy też o dłoniach, które w okresie karnawałowego szaleństwa często są eksponowane. Oprócz pomalowania paznokci warto zadbać o ich gładkość, którą pomoże uzyskać peeling oraz krem nawilżająco-natłuszczający.

Maseczka odżywczo-dotleniająca
Każdej skórze pomoże maseczka odżywcza odpowiednio dobrana do rodzaju skóry. Maseczki mają większą koncentrację składników pozytywnie wpływających na wygląd skóry niż kremy, dlatego ich użycie, szczególnie przed większym wyjściem, powinno być dobrą praktyką każdej z nas.

Tonik
Tonik do twarzy jest kosmetykiem, który odpręża skórę i przygotowuje ją do przyjęcia kremu pielęgnacyjnego. Nie zastępuje wody i mleczka do demakijażu. Sprawia, że aplikowane po nim kosmetyki są lepiej wchłaniane przez skórę.

Serum
Jeśli na naszej twarzy i szyi widać oznaki upływającego czasu, należy użyć właściwie dobranego do rodzaju skóry serum. To skoncentrowany preparat, który wygładza zmarszczki i poprawia napięcie skóry.

Krem nawilżający
Podstawą trwałego makijażu jest nawilżenie skory i delikatne jej natłuszczenie. Tę funkcję spełnia lekki krem, który pokrywa skórę delikatnym filmem.

Korektor
Niedoskonałości skóry w postaci przebarwień trzeba skorygować w postaci korektora o odpowiednio dobranym odcieniu. Zbyt ciemny może być widoczny nawet spod kolejnej warstwy make-upu.

Podkład
Na tak przygotowaną skórę twarzy nakłada się podkład. Jego kolor nie może być zbyt ciemny, ponieważ będzie odcinał się od jaśniejszej zwykle szyi ani zbyt jasny, ponieważ będzie wyglądał nienaturalnie. Odcień podkładu przy zakupie najlepiej dobierać poprzez nałożenie go na żuchwę przy linii z szyją. Praktykowane przez wiele kobiet dobieranie koloru podkładu poprzez porównywanie go z kolorem nadgarstka nie jest najlepszym sposobem – skóra nadgarstka jest zbyt jasna w stosunku do skóry twarzy.

Puder sypki
Ostatnim kosmetykiem, który powinien pojawić się na twarzy przed nałożeniem cieni, różu i pomadki, jest puder sypki. Nadaje twarzy matowe wykończenie i zbiera nadmiar wilgoci ze skóry. Z tego powodu warto go także delikatnie nałożyć na powieki przed makijażem oczu oraz na usta przed pomalowaniem ich pomadką. Sprawi, że cienie do powiek nie będą zbierały w załamaniach powiek, a szminka utrzyma się na ustach dłużej.

Jeśli wyobrazimy sobie naszą twarz jako element przeznaczony do malowania, taki jak kanwa malarza portrecisty albo ściana pięknego pomieszczenia, to zrozumiemy, dlaczego etap przygotowania twarzy do makijażu jest tak ważny. Doskonale wiemy, że przy malowaniu ten etap jest najważniejszy – bez naprawienia, wyrównania i zagruntowania powierzchni nie uzyskamy pożądanego efektu. Twarz dobrze przygotowana do makijażu z radością przyjmie kosmetyki kolorowe i odwdzięczy się za poświęconą jej uwagę olśniewającym wyglądem.