Jak odmłodzić skórę

Wywiad z Kaliną Ben Sira, prezes Kliniki La Perla, Beauty Ekspertem w czołowych, polskich magazynach i programach telewizyjnych na temat rewitalizacji wypełniającej Neauvia Hydro Deluxe – skutecznego zabiegu medycyny estetycznej

Jak odmłodzić skórę 1519693489

Niedawno z usług kliniki medycyny estetycznej skorzystała moja znajoma, która ma 33 lata. Chciała odmłodzić sobie skórę na twarzy. Czy to tylko moda, że na takie zabiegi przychodzą coraz młodsze osoby?
Nie do końca. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele czynników może zagrażać naszej skórze i to niezależnie od wieku. Oczywiście każdy wie, że jeśli chcemy mieć zdrową cerę, nie wolno przesadzać z opalaniem i warto dbać o dietę. Na jej kondycję wpływają jednak także predyspozycje genetyczne, przebyte choroby, nieprawidłowy metabolizm, a także stres i zbyt szybkie tempo życia. Zwłaszcza te dwa ostatnie czynniki powodują, że do Kliniki La Perla zgłaszają się coraz młodsi pacjenci.

Jakie sposoby rewitalizacji proponujecie osobom, które chciałyby odmłodzić i odżywić skórę?
Istnieje wiele metod, takich jak mezoterapia bezigłowa, peelingi chemiczne, mezoterapia igłowa, zabiegi kosmetyczne z użyciem profesjonalnych serii kosmetycznych. W wielu przypadkach stosuje się także ultradźwięki lub światło lasera, ale w celu jak najbardziej intensywnego pobudzenia komórek i uzyskania optymalnych efektów warto rozważyć połączenie różnych metod lub wybrać odpowiednią do własnych predyspozycji i wskazań.

Które z tych rozwiązań najbardziej pani poleca?
Wszystko zależy oczywiście od konkretnego przypadku i zawsze zachęcam, żeby najpierw skorzystać z konsultacji, w czasie których nasi eksperci doradzą rozwiązanie najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jednak ogólnie rzecz biorąc, bardzo dobre rezultaty przynosi na przykład rewitalizacja z zastosowaniem najnowszej generacji wypełniaczy Neauvia Hydro Deluxe, która najefektywniej stymuluje wytwarzanie kolagenu, zwiększa nawilżenie i sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Dlaczego wypełniacze Neauvia Hydro Deluxe są tak skuteczne i czym różnią się od wcześniejszych metod rewitalizacji?
Mezoterapia Neuvia jest innowacyjna co najmniej z kilku powodów. Daje delikatny efekt volumetryczny np. ust (redukuje zmarszczki palacza, marionetki oraz podnosi kąciki ust) okolicy oczu, jak również delikatnie wypełnienie zmarszczek. Jednak jej podstawowym zastosowaniem, jak każdej mezoterapii, jest odświeżenie, zagęszczenie  i odmłodzenie skóry, w tym przypadku o zwiększonym i przedłużonym efekcie działania. Opisując szczegółowo i specjalistycznie: w  Neauvia Hydro Deluxezastosowano kwas hialuronowy z bakterii nowego typu – Bacillus subtilis, dzięki którym otrzymuje się wyjątkowo czysty produkt. Wykorzystano również usieciowanie najnowszym polimerem PEG, który jako jeden z pierwszych na świecie czynników sieciujących nie prowadzi do powstawania szkodliwych substancji, mogących wywołać niepożądane reakcje w ludzkim organizmie. I wreszcie użyto domieszki hydroksyapatytu wapnia, którego drobinki pobudzają tkanki do produkcji kolagenu. Hydroksyapatyt wapnia jest naturalnie występującym w ludzkim organizmie minerałem. Dodanie go w postaci mikrosfer do kwasu hialuronowego wzmacnia i przedłuża jego działanie. Przede wszystkim jednak znacznie poprawia gęstość i napięcie skóry, a także pozwala jej odzyskać młodzieńczy blask dzięki zbawiennemu działaniu niezbędnych substancji aktywnych – witamin, minerałów, aminokwasów, koenzymów i kwasów nukleinowych. Z tego względu nowe wypełniacze Neauvia są nie tylko nadzwyczaj skuteczne, ale również, za sprawą organicznego pochodzenia i czystości preparatu, bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Jak przebiega taki zabieg?
Odpowiednio dobrane substancje lecznicze, odżywcze i regenerujące wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle. To gwarantuje, że docierają one pod warstwę ochronną naskórka i skutecznie spełniają swoje zadanie. Choć zabieg jest prawie bezbolesny, mamy też alternatywę dla osób, które wolą unikać kłucia. Najlepszym rozwiązaniem jest dla nich mezoterapia bezigłowa – nie jest ona co prawda tak skuteczna jak igłowa, jednak jej zaletą jest nieinwazyjność.

Jak przekonałaby pani osoby, które mimo wszystko wolą domowe metody odmładzania?
Zawsze zachęcam do dbania o cerę, trzeba jednak mieć świadomość, że nawet kremy z górnej półki nie spowolnią znacząco upływu czasu. Skóra stanowi warstwę ochronną naszego organizmu, która zabezpiecza nas przed urazami, szkodliwymi dla zdrowia czynnikami zewnętrznymi i niestety także kosmetykami. Większość dostępnych w aptece lub sklepie kosmetycznym produktów nawilżających dociera jedynie do powierzchniowych warstw naskórka, a efekty ich działania są bardzo ograniczone i na pewno nie zastąpią profesjonalnych zabiegów.

Ale czy warto w nie inwestować? To w końcu często spory wydatek…
To prawda, że nowoczesne i skuteczne rozwiązania mają swoją cenę, ale co miesiąc oferujemy naszym klientem nowe, bardzo korzystne promocje na poszczególne zabiegi. Omawiany zabieg przy wykorzystaniu Neauvia Hydro Deluxe jest dość przystępny i nie odbiega od średniej rynkowej podobnych zabiegów. Zachęcam do śledzenia aktualności na stronie Kliniki La Perla (www.la-perla.pl) i naszym profilu na Facebooku, gdyż rewitalizacja to tylko jeden z wielu proponowanych przez nas zabiegów.

Z Kaliną Ben Sira, prezes Kliniki La Perla, Beauty Ekspertem rozmawiał Tomasz Mackiewicz