Gładka skóra

Gładka skóra jest wizytówką każdej z nas. Wiąże się to jednak z wieloma wyrzeczeniami. Codzienna depilacja golarką, bolesne zabiegi plastrami z woskiem czy czasochłonne usuwanie włosów kremami. Istnieje jednak metoda o wiele szybsza i skuteczniejsza. Zapytaliśmy kosmetologa dr Krystynę Krasną-Umezinne o zalety depilacji laserowej.

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie zbędnego owłosienia?

Najskuteczniejszym zabiegiem usuwającym zbędne owłosienie na stałe jest depilacja laserowa. Może usunąć problem niechcianego owłosienia, nawet w 98%. Należy jednak pamiętać, że do uzyskania efektu należy wykonać cykl zabiegów.

Pojedynczy zabieg laserowy uszkadza tylko niektóre mieszki (około 30%-50% z aktualnie rosnących) i usuwa tylko część włosów. Aby epilacja (czyli depilacja laserowa) była efektywna, włos poddawany działaniu energii musi znajdować się w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu. W normalnych warunkach, na danym obszarze skóry w fazie anagenu znajduje się między 40-80% włosów. Konieczne jest więc wykonanie serii co najmniej 5-7 zabiegów. W każdym zabiegu zniszczeniu ulega około 30% anagenowych mieszków włosowych i włosów.

Efektywność zabiegu depilacji jest najwyższa w przypadku ciemnych włosów, przy jednocześnie jasnej skórze. Ciemny włos zawiera dużo barwnika – melaniny, która łatwiej może zaabsorbować odpowiednią ilość energii, potrzebną do wywołania koagulacji mieszka włosowego.

Kiedy najlepiej zdecydować się na zabieg?

Zabieg można wykonywać przez cały rok, jednak należy pamiętać o tym, że miesiąc przed i miesiąc po zabiegu skóry nie można opalać. Czyli lepiej pomyśleć o epilacji zimą lub wiosną, tak aby latem móc cieszyć się już gładką skórą.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Przeciwskazaniem do epilacji, jest przyjmowanie sterydów, leków psychotropowych, antydepresyjnych, doustnych retinoidów (Izotek, Curacne, Roaccutane, NeoTigason) oraz ziół (dziurawiec, nagietek). Zabiegu nie powinno się wykonywać u kobiet w ciąży, epileptyków oraz osób ze zdiagnozowanym zaburzeniem pigmentacji. Problemem mogą by nietypowe brodawki lub nowotwory. Zabiegu nie powinno się wykonywać na świeżej opaleniźnie oraz po depilacji woskiem i pęsetą (najwcześniej na 1 miesiąc przed zabiegiem). Wykonanie zabiegu w tych przypadkach nie jest bezwzględnie przeciwwskazane, ale skuteczność zabiegu może być obniżona.

Czy są miejsca, w których nie poleca się wykonywania tego zabiegu?

Z każdej części ciała można usunąć owłosienie.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę i klinikę, aby bezpiecznie przeprowadzić zabieg? Na co zwracać uwagę przy wyborze zabiegu?

Decydujące się na taki zabieg przede wszystkim należy upewnić się czy dana klinika posiada  sprzęt  z odpowiednimi certyfikatami  bezpieczeństwa. Zabieg powinien być wykonany pod nadzorem lekarza.

Jak długo trwa depilacja laserowa?

Zależy od depilowanego obszaru ? od 10 minut do 1,5 godziny.

Czy zabieg jest bolesny? Jak można zniwelować ból?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Nowoczesne lasery posiadają szkiełko chłodzące, które schładza skórę podczas zabiegu.

Jaki jest koszt wykonania depilacji laserowej nóg lub bikini? Czy jest możliwość jednorazowej płatności za cykl zabiegów?

Szacowany koszt to: łydki 700 zł, uda 700 zł, bikini płytkie 330-550zł, bikini głębokie 770 zł. Jest możliwość wykupienia pakietu zabiegów.

Dziękujemy za rozmowę!

Redakcja pragnieniakobiet.pl