Dla skóry z trądzikiem różowatym

Linia Iwostin Rosacin wzbogaciła się o łagodzący płyn micelarny Iwostin Rosacin do oczyszczania skóry wrażliwej z trądzikiem różowatym.

Płyn micelarny Iwostin Rosacin, dzięki zawartości miceli, oczyszcza bez konieczności pocierania, a zawarty w nim kompleks substancji aktywnych zmniejsza skłonność do pojawiania się podrażnień i zaczerwienień. Pozostawia skórę miękką i przyjemną w dotyku. Dodatkowo tonizuje skórę, zapewniając jej naturalne pH . Dzięki temu spełnia również rolę toniku i nie ma konieczności stosowania dodatkowego preparatu.

Substancje aktywne zawarte w łagodzącym płynie micelarnym Iwostin Rosacin to:

Biolin – prebiotyk, który sprzyja rozwojowi wszystkich pożytecznych organizmów bytujących na skórze, co ogranicza wzrost bakterii szkodliwych.
Fizjologiczną (inaczej saprofityczną) florę człowieka stanowią mikroorganizmy występujące naturalnie w organizmie ludzkim, w tym na jego skórze, bez wywoływania objawów chorobowych. Ich zadaniem jest ochrona przed szkodliwymi organizmami, które mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia. Zapewniają one szereg podstawowych funkcji, takich m.in. jak:
– ochrona przed rozwojem organizmów szkodliwych,
– uczestnictwo w metabolizmie skóry,
– wzmacnianie układu odpornościowego poprzez antygeny powierzchniowe.
Organizmy pożyteczne mogą się wzmocnić dzięki składnikowi prebiotycznemu, takiemu jak biolin. Dzięki niemu skóra jest chroniona przed szkodliwymi infekcjami, które powodują swędzenie i zaczerwienienie.

Pronalen Aesculus™ – escyna pozyskiwana z nasion kasztanowca. Chroni naczynia włosowate, zmniejsza widoczność objawów stanu zapalnego i działa przeciwrumieniowo. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia.

Hialuronian sodu – sól sodowa kwasu hialuronowego. Zapewnia prawidłowe uwodnienie substancji międzykomórkowej, odtwarza optymalne środowisko fizjologiczne, sprzyjające procesom regeneracji  skóry oraz wtórnej syntezie kolagenu i innych składników macierzy pozakomórkowej. Długotrwale zatrzymuje wodę w skórze.

Wskazaniem do stosowania łagodzącego płynu micelarnego Iwostin Rosacin jest codzienne oczyszczanie i demakijaż oczu, twarzy i szyi osób z wrażliwą cerą i trądzikiem różowatym.

Pojemność: 215 ml
Cena: ok. 29 zł