Dr med. Andrzej Sankowski

specjalizacja: chirurgia plastyczna
klinika: Klinika Chirurgii Plastycznej dr Andrzeja Sankowskiego
www.drsankowski.com

Zadaj pytanie

Portal zapewnia dyskrecję i poufność korespondencji. Żadne z danych osobowych
(imię, nazwisko, adres e-mail) nie zostaną opublikowane na stronie portalu.

Pytania i odpowiedzi

Witam Pana Jestem młodą mamą, a moje ciało, a dokładnie brzucha wygląda okropnie. W czasie ciąży bardzo dużo przytyłam i brzuch stał się jednym wielkim rozstępem. Został duży nadmiar skóry, który wygląda okropnie! Mam duże kompleksy na tym punkcie. Co by mi Pan doradził, bo moim zdaniem pozostaje tylko operacja. Ani ćwiczenia, różnego rodzaju pasy itd, nie przyniosły skutku 🙁

Magda (Imię zostało zmienione), 27 lat

Zwykle po ciąży rozchodzą się mięśnie proste brzucha i jest nadmiar skóry, która nie może się obkurczyć z powodu rozstępów. W tej sytuacji Jedynym wyjściem jest operacja – plastyka brzucha. Polega na wycięciu nadmiaru skóry brzucha, pozbyciu się rozstępu mięśni i nadaniu kształtu. Zapraszam na konsultację, podczas której będę mógł Panią zbadać i doradzić, jak dalej postępować.

Witam;) Od dłuższego czasu Jestem zainteresowana operacją nosa, a mianowicie jego czubka (nos Jest skierowany w dół). Jaka operacja zostałaby wykonana? Korekta nosa chrzęstnego czy całkowita korekta? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Julia (Imię zostało zmienione), 30 lat

Trudno jest dokładnie powiedzieć, jaka operacja będzie wykonana, ponieważ nie wiem, jak Pani nos wygląda. Najlepiej byłoby, gdyby zgłosiła się Pani na konsultację. Jeżeli nos jest prosty, a jedynym problemem jest kształt czubka nosa, wykonujemy korekcję czubka. Jeżeli czubek opada w dół, to trzeba podeprzeć go przeszczepem chrząstki. To, co piszę jest orientacyjne, dlatego zapraszam na konsultację, aby Panią zbadać i zaproponować właściwe rozwiązanie.

Dzień dobry Panie Doktorze. Nazywam się Ania i mam bardzo duży problem z moją wagą, tzn. nadwagą. Nie radzę sobie już z tym i chciałabym coś zrobić, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Mój wzrost to 167 cm, a waga 104 kg. Podczas ciąży przytyłam ponad 20 kg, z czego po porodzie spadło 13 kg i od tej pory moja waga ciągle rośnie, a ja nie umiem nad tym zapanować. Myślałam o odessaniu tkanki tłuszczowej jak również o zmniejszeniu objętości żołądka. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Ania (Imię zostało zmienione), 23 lata

Pani Aniu, liposuction nie jest operacją odchudzającą tylko nadającą sylwetkę ciału poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest niepotrzebna. Podczas jednego zabiegu nie powinno usunąć się więcej niż 3 litry tkanki tłuszczowej. Ma Pani dwa wyjścia – ograniczyć jedzenie pod nadzorem dietetyka lub zmniejszyć objętość żołądka – ale jest to zabieg chirurgiczny wymagający opieki szpitalnej.

Witam, piszę w sprawie operacji nosa. Mam nos długi i z garbem. Chciałabym wiedzieć, ile mniej więcej wynosi koszt operacji oraz jakie mogą być konsekwencje?

Anela (Imię zostało zmienione), 24 lata

Operacja nosa wykonywana jest w narkozie. Nacina się skórę na słupku nosa i na śluzówce szczytu nosa, trzeba zdjąć garb i złamać nos, aby go zwęzić i nastawić prosto (jeżeli jest skrócony).
Zmniejsza się chrząstki, tworząc czubek nosa i zawsze skraca się poprzedni odcinek przegrody nosa – w ten sposób nos staje się krótszy. Nic nie pisze pani o tym, czy oddycha Pani dobrze nosem i nie wiem, czy jest konieczność korekcji przegrody nosa. Po operacji zakłada się tampony do nosa i opatrunek z masy termoplastycznej. Jedną noc zostaje Pani pod naszą opieką w klinice. Spotkamy się po 9 dniach na zdjęcie opatrunku. Nos będzie wyglądał dobrze, ale trzeba mu dać 6 miesięcy na wysubtelnienie i ustąpienie obrzęków. Po operacji nie ma dolegliwości bólowych, ale mogą wystąpić obrzęki i zasinienia powiek. Są przejściowe. Koszt operacji to 10 000 zł.

Witam Panie Doktorze. Moje pytanie to po ilu dniach od zabiegu następuje pożądany efekt powiększenia piersi. Jak długo naciąga się skóra?

Joanna (Imię zostało zmienione), 36 lat

Po operacji powiększania piersi efekt jest natychmiastowy. Skóra piersi jest elastyczna i przyzwyczajona do zmiany wielkości gruczołu. Po operacji piersi wydają się trochę za duże, bo są obrzęknięte. Obrzęk ustępuje po ok. 2-3 tygodniach. Do 3 miesięcy trzeba nosić stanik, bo w tym czasie wytwarza się wokół Implantu tzw.”torebka” z tkanki łącznej, torebka ta mocuje implant. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej wielkości i kształtu implantu, tak aby był dopasowany do budowy ciała pacjentki. Przed operacją chirurg zrobi pomiary i narysuje plan operacji. Jest to istotne, bo tylko dzięki temu piersi będą wyglądały naturalnie. Ze statystyk światowych wynika, że 93% pacjentek po operacji powiększania piersi jest zadowolonych. Nie ma innej operacji, która daje tyle radości pacjentkom.

Bardzo proszę o informacją na temat wymiany implantów u Pana. Ile kosztuje wymiana i ile implanty? Mam mentory 295 pojemności, ale przy moim wzroście giną. Czy jeśli cięcie było pod piersią, to gdyby teraz użyć większego rozmiaru, to co z blizną? Nie przesunie się ona na pierś? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

A., 31 lat

Zwykle zabieg włożenia nowych implantów odbywa się z cięcia po poprzedniej operacji. Blizna nie powinna się poszerzyć. Można ją doszyć do tkanek głębszych, aby wytworzyć nowy fałd podsutkowy we właściwym miejscu. Koszt zabiegu to 12 000 zł plus cena za implanty 3 500-5 900 zł.