Czym są linie marionetki i jak je usunąć?

Linie marionetki jak je usunąć?

Linie marionetki to częsty problem kobiet po 40. roku życia. Zdarza się jednak, że pojawiają się już wcześniej. Czym są linie marionetki i jak możesz z nimi walczyć?

To charakterystyczne bruzdy, które pojawiają się w okolicach ust. Linie marionetki przyjmują formę nieestetycznych rys biegnących od kącików ust, aż do brody. Zaliczamy je do tak zwanych zmarszczek grawitacyjnych, które spowodowane są opadaniem skóry. Gdy się pojawiają, broda zaczyna wyglądać, jakby była doklejonym elementem – jak u marionetki, u której dolna część twarzy poruszana jest poprzez pociąganie za sznurki.

Wizualnie linie marionetki nadają twarzy smutny wyraz, co dla wielu pacjentek jest sporym problemem. Niedoskonałość tę można jednak zniwelować, a nawet usunąć ją całkowicie. Najlepiej zacząć od profilaktyki, gdy tylko zauważamy u siebie pierwsze oznaki linii marionetki. Świetnie sprawdzą się tutaj różnego rodzaju peelingi, a także mezoterapia. Tego typu metody wzmacniają skórę i w efekcie powodują, że lepiej radzi sobie ona z pojawiającymi się z czasem zmianami.

Najbardziej skuteczny jest jednak zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który pozwala wypełnić zagłębienia i wygładzić skórę twarzy. Jednorazowy zabieg usunięcia linii marionetki jest bardzo trwały – efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Zabieg ten jest szybki i bezbolesny, a pierwsze efekty widoczne są praktycznie od razu po zejściu z fotela. Wystarczy nawet jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, żebyśmy po krótkim czasie mogły zacząć cieszyć się wyraźnie odmienioną twarzą!

 

Koszt zabiegu:

1 ml kwasu hialuronowego ok. 1500 zł

foto: shutterstock