Chcę oglądać twoje nogi – jak o nie dbać?

Idealne nogi - czy jest to możliwe?

Jak dbać o nogi? Co zrobić, żeby były piękne? Z mankamentami nóg można walczyć na różne sposoby: biernie – zakrywając je długimi spodniami, getrami i spódnicami do kostek, lub czynnie – stosując profilaktykę i w porę reagując na pojawiające się niekorzystne zmiany.

O ile zimą i jesienią maskowanie niedoskonałości nóg zakrywającą odzieżą jest łatwe, to jednak są sytuacje, gdy tego typu zabiegi się nie sprawdzają. Wyjazd na urlop do ciepłych krajów, wyjście na basen czy zwykła wizyta u lekarza mogą powodować, że poczujemy się niekomfortowo z powodu rozstępów, żylaków, cellulitu czy zanadto widocznych naczynek zwanych też pajączkami.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to jeden z czołowych problemów kobiet, jeśli chodzi o nogi. Zmaga się z nim aż 98% kobiet na świecie. I waga nie ma tu nic do rzeczy, gdyż cellulit pojawia się także u kobiet szczupłych. Zbilansowana dieta, ćwiczenia fizyczne i dedykowane kosmetyki są podstawą walki z tym trudnym przeciwnikiem. Niestety sposoby, które można stosować w domu, często są niewystarczające i nie powodują, że nasze nogi, a w szczególności uda, wyglądają lepiej. Co w takim razie zrobić, aby wyjście na basen było przyjemnością, a nie stresującą sytuacją? Zastosować zabiegi laserem. Oczywiście w połączeniu z powyższymi działaniami.

Jakie zabiegi na cellulit przyniosą najlepsze efekty? Ich dobór powinien być uzależniony od tego, z jakim stopniem i rodzajem cellulitu mamy do czynienia. Tzw. skórka pomarańczowa dotyka zarówno szczupłych, jak i bardziej puszystych kobiet.

 

U większości pacjentek sprawdzi się zabieg karboksyterapii, choć mogą zdarzać się wyjątki, gdzie konieczna będzie innego rodzaju interwencja. Karboksyterapia to zabieg, podczas którego pod skórę wstrzykiwany jest dwutlenek węgla, co ma na celu niejako „oszukanie” tkanki i sprawienie, że będzie funkcjonować tak jak w niedotlenieniu. Efektem jest szereg reakcji fizjologicznych, takich jak otwarcie naczyń krwionośnych, dostarczenie większej ilości tlenu, szybszy przepływ krwi oraz eliminacja produktów przemiany materii. Po zabiegu cellulit zostaje znacznie zredukowany, a komórki pracują lepiej.

Karboksyterapia jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów, nie działa jednak od razu. Konieczne jest regularne poddawanie się zabiegom, od 10 do 15 razy, zwykle 2 razy tygodniowo.

Chcę oglądać twoje nogi – jak o nie dbać? shutterstock_106093472-1024x705

Jak zwalczyć rozstępy?

Rozstępy to bardziej zaawansowany i trudniejszy do usunięcia problem. Podobnie jak w przypadku cellulitu, można stosować ogólnodostępne kremy i inne preparaty kosmetyczne. Jednak w tym przypadku ich skuteczność jest raczej znikoma. Rozstępy to po prostu blizny powstałe w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. A na takie problemy nie pomogą żadne kosmetyki.

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Ten groźnie brzmiący zabieg to nic innego jak nakłuwanie skóry specjalną końcówką z kilkudziesięcioma drobnymi igłami, które znajdując się wewnątrz skóry, głęboko ją podgrzewają. Skuteczność metody jest bardzo wysoka – efekty widoczne są już po drugim, a często nawet po pierwszym zabiegu, natomiast kilka powtórzeń pozwala całkowicie pozbyć się problemu.

Jak pozbyć się pajączków?

Na nogach, podobnie jak na twarzy może występować problem zbyt widocznych naczynek. Utrudnienie polega na tym, że na nogach skóra jest znacznie grubsza, a naczynka zlokalizowane głębiej i zniwelowanie takiego problemu wymaga większego nakładu pracy.

Jedynym skutecznym sposobem na odzyskanie pięknych, pozbawionych widocznych naczynek (czy też pajączków) nóg jest zastosowanie lasera emitującego światło podczerwone. Kuracja zamykania naczynek trwa zwykle od dwóch, trzech miesięcy do pół roku. Poszczególne zabiegi trwają około 15 minut, a efekt przeprowadzonej kuracji jest trwały. Może być jednak widoczny dopiero po kilku tygodniach, bo zamykane naczynka muszą się wchłonąć.

Chcę oglądać twoje nogi – jak o nie dbać? shutterstock_433577410-1024x683

 

foto: shutterstock