Fakt, że nie możesz pozbyć się cellulitu z ud, pośladków i brzucha nie musi być tożsamy ze złą dietą, brakiem aktywności fizycznej lub używkami. Ponad połowa kobiet boryka się z tym problemem ze względu na uwarunkowania genetyczne. Jeśli masz jasną karnację, szerokie uda i delikatną skórę, twoje problemy rozwiąże skutecznie tylko medycyna estetyczna.
Spis treści
Ćwiczenia fizyczne nie zawsze rozwiązują problem cellulitu
Badania dowodzą, że nieregularne zgrubienia, fałdki i guzki na bocznych częściach ud, biodrach oraz pośladkach to źródło kompleksów blisko 80% Polek. Mimo że ćwiczeniami na siłowni możesz w znaczący sposób poprawić napięcie samej skóry, to z wiekiem twoje ciało staje się coraz bardziej wymagające, a całkowite pozbycie się cellulitu naturalnymi metodami przestaje być możliwe.
W praktyce oznacza to tylko tyle, że jeśli masz 25 lat, to być może warto byłoby zwrócić się o pomoc do kosmetologa. Masaż podciśnieniowy (inaczej: endermologiczny) uaktywnia procesy metabolizujące tkankę tłuszczową i skutecznie stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Pewnym półśrodkiem w walce z cellulitem mogą okazać się także ćwiczenia fizyczne – przede wszystkim brzuszki, przysiady i trening aerobowy o wysokiej intensywności przez przynajmniej 40 minut. Jeśli jednak 25.urodziny masz już dawno za sobą, a zależy ci na idealnej sylwetce, problem rozwiąże medycyna estetyczna i zabieg chirurgicznego odsysania tłuszczu.
To powinnaś wiedzieć o chirurgicznym odsysaniu tłuszczu
Pod pojęciem liposukcji kryje się kilka różnych zabiegów. W zależności od efektu jakiego oczekujesz oraz budowy twojego ciała, chirurg może zaproponować ci m.in.:
- liposukcję SAL,
- liposukcję ultradźwiękową,
- liposukcję WAL,
- liposukcję laserową,
- liposukcję wspomaganą,
- liposukcję EUAL.
Więcej o różnicach między technikami odsysania tłuszczu przeczytasz w artykule: Liposukcja bez tajemnic. Dla kogo, ile kosztuje i jak przebiega zabieg? »
Liposukcja sprowadza się do rozbicia nadmiaru tkanki tłuszczowej (mechanicznie, chemicznie lub ultradźwiękami) i odessania jej podciśnieniem na zewnątrz. Z chwilą kiedy twoje ciało przechodzi rekonwalescencję, skóra staje się znacznie gładsza, a niepożądana tkanka tłuszczowa w znacznej części zanika. Widoczne efekty liposukcji są widoczne średnio po około 4 tygodniach od zabiegu, bo mniej więcej tyle trwa proces gojenia. To jakich efektów możesz się ostatecznie spodziewać zależy w dużej mierze także od czynników hormonalnych (efekt zaburzy m.in. wysokie stężenie progesteronu) i środowiskowych, a w tym m.in. diety, aktywności fizycznej.
Warto wiedzieć!
Pamiętaj, że liposukcja nie rozwiązuje problemów nadwagi, więc zanim zdecydujesz się na zabieg i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, powinnaś być do tego zabiegu przygotowana psychicznie. Jeśli nie zmienisz trybu życia i nie wypracujesz odpowiednich przyzwyczajeń żywieniowych, problemy z cellulitem mogą nawracać.
Ile kosztuje zabieg odsysania tłuszczu?
Zabieg odsysania tłuszczu to koszt rzędu 5-7 do 9-10 tys. złotych w zależności od wybranej kliniki, twoich predyspozycji oraz zasugerowanej przez chirurga techniki (SAL, WAL itd.). Liposukcję możesz sfinansować z własnej kieszeni lub skorzystać z MediRaty, firmy specjalizującej się w finansowaniu popularnych usług medycznych w całej Polsce. Chcę obliczyć koszt zabiegu odsysania tłuszczu »