Dzięki liposukcji wygrasz walkę z tłuszczykiem

Liposukcja

Wiele kobiet ma problem ze swoją sylwetką. Fałdki na brzuchu, tzw. boczki, zapasy tłuszczyku na ramionach – co zrobić, by się ich skutecznie pozbyć? Stosowanie diet, ćwiczeń wymaga dyscypliny, regularności, a na efekt trzeba poczekać i w dodatku nie zawsze jest on zadowalający. Dla niecierpliwych z pomocą przychodzi liposukcja, która błyskawicznie rozprawi się z nadmiarem niechcianej tkanki tłuszczowej.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja potocznie zwana odsysaniem tłuszczu jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na równomiernym usunięciu tłuszczu z określonych partii ciała. Jest to doskonałe rozwiązanie na pozbycie się tłuszczu z tych miejsc, które są oporne na odchudzanie. Liposukcja w szybki i skuteczny sposób wymodeluje sylwetkę, ale nie spowoduje utraty masy z całego ciała. Dlatego należy pamiętać o tym, że nie jest to metoda walki z nadwagą.

Co można odessać?

Zabieg liposukcji pozwala na trwałe usunięcie tłuszczu z problematycznych obszarów ciała. Należą do nich z całą pewnością: brzuch, piersi, biodra, pośladki, uda, boki, plecy, ramiona, podbródek, klatka piersiowa. Co ciekawe, odessany tłuszcz po odpowiednim przygotowaniu może być ponownie wykorzystany. W chirurgii plastycznej przy jego pomocy powiększa się piersi oraz usta.

Rodzaje liposukcji

Liposukcja klasyczna to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Polega on na odessaniu tłuszczu z wybranych partii ciała przy pomocy specjalnych kaniuli, które podłączone są do aparatu wytwarzającego ujemne ciśnienie. Zabieg ten wymaga dłuższej rekonwalescencji.

Liposukcja wibracyjna uznawana jest za mniej inwazyjną od tradycyjnej liposukcji. Do jej przeprowadzenia wykorzystywane jest urządzenie powodujące wibracje kaniuli – delikatne drgania w przód i w tył. Metoda ta pozwala na łatwiejsze przeniknięcie do tkanki tłuszczowej, co przekłada się na uzyskanie większego efektu w znacznie krótszym czasie.

Liposukcja laserowa jest to mało inwazyjna metoda pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wprowadzony przez cieniutką kaniulę laser powoduje rozpuszczenie się tłuszczu, który następnie usuwany jest z organizmu za pomocą odessania. Dodatkowo zabieg ten działa silnie obkurczająco, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza i gładsza.

Zabiegi te wymagają wykonania niewielkich nacięć w ciele, poprzez które wprowadzane są kaniule.

Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, podczas którego tkanka tłuszczowa rozbijana jest przy pomocy fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości. Uwolniony w ten sposób tłuszcz podlega przemianie materii i w sposób naturalny wydalany jest z organizmu.