6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą!

skuteczne i przyjemne odchudzanie dla każdego

Odchudzanie wcale nie musi być drogą przez mękę. Istnieje wiele sposobów, by zrzucić zbędne kilogramy, a przy tym czuć się świetnie i wprowadzić w życie zdrowe nawyki. Poznaj nasze 6 sposobów na przyjemne odchudzanie!

6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą! przyjemne-odchudzanie

Odchudzanie - dlaczego bywa nieskuteczną katorgą?

Wiele z nas myśli, że da się skutecznie schudnąć poprzez odpowiednią dietę. O ile prawdą jest, że ograniczając liczbę spożywanych kalorii faktycznie możemy stracić na wadze, o tyle często spotyka nas potem efekt jo-jo. Dlaczego tak się dzieje?

Odchudzanie tak naprawdę polega na zmianie nawyków. Zazwyczaj przyczyną tego, że nazbierało się nam więcej “ciałka”, jest tryb życia jaki prowadzimy. Oczywiście w niektórych przypadkach powodem nadwagi i otyłości są różnego rodzaju choroby czy geny, a także procesy biologiczne, ich jednak nie chcemy tutaj rozpatrywać. Kiedy nazbiera się nam nadmiar kilogramów, każda z nas pragnie go zrzucić. Wówczas postanawiamy wziąć się za siebie, a przede wszystkim – za to, co jemy. Do jadłospisu wprowadzamy produkty zdrowe, a wykluczamy wysokokaloryczne i nie posiadające zbyt wielu składników odżywczych. O tym jak zwalczyć nawyk podjadania słodyczy między posiłkami też już pisaliśmy. Oczekujemy efektów, pytając same siebie: Czy to wystarczy?

Fakt, iż będziemy niedojadać przez 2-3 miesiące i trzymać się zdrowej diety, ograniczając liczbę spożywanych kalorii, prawdopodobnie wpłynie na utratę kilogramów. Liczą się jednak regularne posiłki i nieoszukiwanie. Tymczasem, po wygranej walce i stracie boczków, wiele z nas postanawia spocząć na laurach i wraca do starych nawyków żywieniowych. To najszybsza droga do efektu jo-jo. Dlaczego?

Po wygranej walce i stracie boczków, wiele z nas postanawia spocząć na laurach i wraca do starych nawyków żywieniowych.

Dzieje się tak, ponieważ w trakcie diety ograniczającej (często dość drastycznie) podaż kalorii, dostarczyliśmy naszemu organizmowi informację o tym, że przyszły “ciężkie czasy” i dostaje mniej energii z pożywienia niż zwykle. Nasz organizm to natomiast mądra bestia, która napotykając taką przeciwność, przestawia się w tryb magazynowania materiału zapasowego – tłuszczu. Wówczas, gdy po zakończeniu diety wracamy do starych nawyków, nasz metabolizm jest spowolniony, a nadmiar kalorii – odkładany w tkance tłuszczowej. Stąd możemy zdziwić się, gdy po pewnym czasie staniemy na wagę i ważyć będziemy nawet więcej niż przed dietą.

Skoro sama dieta może być nieskuteczna, jak uniknąć efektu jo-jo? Czy istnieje coś takiego jak przyjemne odchudzanie?

Skuteczne przyjemne odchudzanie a ruch - dlaczego jest tak ważny?

Ruch jest niezwykle ważny w codziennym życiu nie tylko dla osób odchudzających się, lecz dla każdego człowieka. Obecnie dużo czynności zostało zautomatyzowanych przez komputery, a z punktu A do punktu B przemieszczamy się samochodem. W wielu zakładach pracy dominuje praca siedząca. Jeżeli sama nie zapewnisz sobie choć minimalnej dawki ruchu, możesz mieć wkrótce problemy z nadwagą. Szczególnie, kiedy nie masz już 20 czy 30 lat i Twój metabolizm zwalnia. Przyjemne odchudzanie jest możliwe i zachęcamy do wprowadzenia go w życie.

Ruch to podstawa w odchudzaniu. Dlaczego?

  1. Po pierwsze, ruszając się, spalamy tkankę tłuszczową. Szczególnie w trakcie aerobiku, biegania, jazdy rowerem czy innych ćwiczeń aerobowych.
  2. Po drugie, ruch pozwala utrzymać nasz metabolizm na wysokim poziomie.
  3. Po trzecie, dbając o rozwój fizyczny, unikniemy obwisłej skóry po zrzuceniu kilogramów oraz ukształtujemy sylwetkę.

Aktywność fizyczna niesie ze sobą oczywiście jeszcze wiele pozytywów, jednak na tych trzech powinno Ci zależeć w szczególności. Nie wypada jednak nie dodać, że regularne treningi pozwolą Ci przede wszystkim wprowadzić nawyk ćwiczenia, a także poprawią samopoczucie. Podczas ćwiczeń oraz po ich zakończeniu, nasz organizm wytwarza szereg endorfin, zapewniających dobry nastrój oraz “dających kopa”. Paradoksalnie: Im więcej się ruszasz, tym więcej masz energii! Natomiast dzięki temu, że spalasz kalorie, nie musisz drastycznie ograniczać ich dziennego spożycia w diecie. To się dopiero nazywa przyjemne odchudzanie!

Paradoksalnie: Im więcej się ruszasz, tym więcej masz energii! Natomiast dzięki temu, że spalasz kalorie, nie musisz drastycznie ograniczać ich dziennego spożycia w diecie.

Jak schudnąć bez stresu? Przyjemne odchudzanie dla każdego

Jeżeli planujesz odchudzanie, przede wszystkim pomyśl o wprowadzeniu aktywności fizycznej do planu na każdy tydzień. W przypadku, gdy czujesz, że nie masz wystarczająco dobrej kondycji, zacznij od czegoś prostego i niewymagającego wielkiego wysiłku. Na początek będą dobre nawet 1-2 godziny dziennie. Jeżeli sił Ci nie brakuje, spróbuj odwiedzić siłownię czy dopasować trening do indywidualnych potrzeb.

Każda z nas wie, jak trudno jest radzić sobie w odchudzaniu samej. Jeżeli czujesz, że nie masz wystarczającej siły woli i trudno Ci się zmotywować, warto poszukać grupy mającej cele podobne do Twoich. Może warto zapisać się na jakieś zajęcia? Znaleźć grupę na Facebooku? Kupić płyty z filmami z treningów bądź poszukać darmowych wideo na Youtube?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Zrzucanie kilogramów powinno być z nimi dobrą zabawą i ciekawym doświadczeniem.

6 sposobów na przyjemne odchudzanie

6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą! skuteczne-odchudzanie
6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą! czy-zumba-odchudza
6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą! sposoby-na-odchudzanie
6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą! kurs-tanca-na-odchudzanie
6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą! zumba-a-odchudzanie
6 sposobów na przyjemne odchudzanie. Redukcja wagi nigdy nie była taką frajdą! skuteczne-zrzucanie-kilogramow
  1. Zapisz się na zumbę. To taniec, który naprawdę potrafi dać wycisk, ale przede wszystkim – pozytywnego kopa! Jeżeli mieszkasz w mieście, zajęcia z zumby na pewno odbywają się gdzieś w Twojej okolicy. Często kosztują dość niewiele, a przynieść mogą naprawdę pozytywne efekty.
  2. Kursy tańca, dzięki którym nie tylko schudniesz, wymodelujesz sylwetkę, ale też poprawisz umiejętności taneczne. Dzięki temu podczas wesel, imprez sylwestrowych czy innych imprez okolicznościowych, inni z pewnością będą patrzeć na Ciebie z podziwem. Jeżeli wybierzesz coś bardziej nowoczesnego, na pewno będziesz szalała i wywijała na parkiecie podczas wszelkich dyskotek
  3. Wycieczki rowerowe to doskonały sposób na ruch i dotarcie do ciekawych miejsc. Możesz wybrać się na nie ze znajomymi, mężem czy partnerem, dziećmi. Dadzą Wam frajdę oraz pozwolą wspólnie spędzić czas.
  4. Skorzystaj z filmów dostępnych w Internecie bądź będących w sprzedaży. Obecnie jest ich cała masa. Różne zestawy ćwiczeń dostosowanych do stopnia zaawansowania czy ukierunkowanych na różne partie ciała i zamierzone efekty pozwolą Ci np. ćwiczyć w domowym zaciszu, bez wrażenia, że robisz to sama.
  5. Znajdź sobie bratnią duszę – to sposób polecany jako dodatek do każdego z wymienionych. Jeżeli trudno Ci się zmotywować samej, może zapytaj przyjaciółkę, czy nie zechciałaby Ci potowarzyszyć? Problem indywidualnych treningów rozwiążesz, zapisując się na zajęcia grupowe, a nawet szukając wsparcia na portalach społecznościowych. Inni potrafią zmotywować nas jak nikt na świecie!
  6. Skacz! Na trampolinie. Z pozoru dziecięca zabawa to tak naprawdę potężna broń w walce z nadmiarem kilogramów. Przekonasz się o tym już po pierwszych ćwiczeniach. Nie odbierajmy jednak trampolinie tego, co w niej najlepsze, a mianowicie – To połączenie przyjemnego z pożytecznym.