Pożyczka na zabieg w pytaniach i odpowiedziach

Pożyczka na zabieg

Co to jest pożyczka na zabieg?

Pożyczka na zabieg to kredyt, który umożliwia sfinansowanie zabiegu medycznego, leczenia lub rehabilitacji w placówkach medycznych świadczących usługi komercyjne. Kwota pożyczki odpowiada wartości wykonanego zabiegu. Jest przekazywana przez instytucję finansującą przed podjęciem leczenia i spłacana przez pożyczkobiorcę w ratach o ustalonej wysokości.

Gdzie mogę się starać o pożyczkę na zabieg?

Ten rodzaj opłaty za usługę medyczną oferują banki oraz wyspecjalizowana firma. O możliwość wzięcia pożyczki najlepiej zapytać w wybranym gabinecie, klinice czy szpitalu. Warto pamiętać, że pożyczki bankowe na leczenie są udzielane na takich samych zasadach, jak każda pożyczka komercyjna, dlatego są dosyć drogie. Warunki oferowane przez specjalistyczne MediRaty są korzystniejsze cenowo i lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. MediRaty są obecne w ponad 2 000 placówek medycznych na terenie całego kraju. Pożyczka na zabieg może zostać udzielona pacjentowi każdego prywatnego gabinetu, kliniki czy szpitala w Polsce.

Czy pożyczka na zabieg to bezpieczna forma kredytu?

Tak. W przypadku MediRat treść umowy związanej z pożyczką na zabieg jest w pełni zgodna z Ustawą z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 r. Nr 126, poz. 715, z późn. zm.).

Jakie warunki muszę spełnić, aby otrzymać pożyczkę na zabieg?

Osoba o stałym dochodzie minimum 1000 zł netto, pełnej zdolności kredytowej i dobrej historii kredytowej otrzyma w MediRatach pożyczkę bez dodatkowych opłat, jedynie z obowiązkowym ubezpieczeniem w TU na Życie Europa SA w wysokości max. 1% miesięcznie.

W jakiej wysokości i na jaki okres może być udzielona pożyczka na zabieg?

MediRaty finansują zabiegi, leczenie lub rehabilitację o wartości od 500 do 50 000 zł na okres 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy.

Interesuje mnie pożyczka na zbieg implantacji zębów w wysokości 8 000 zł. Jakie będą jej koszty w zależności od liczby rat?

Przy rozłożeniu tej kwoty na 60 rat miesięczna rata będzie wynosiła 197,33 zł, na 48 rat – 226,66 zł, na 36 rat – 302,16 zł, na 24 raty – 412,80 zł, a na 12 rat – 746,64 zł. Bezpłatna niezobowiązująca  konsultacja w czasie 1 dnia z Doradcą Pacjenta MediRat jest możliwa po wypełnieniu zgłoszenia internetowego.

Czy pożyczka na zabieg wzięta w MediRatach jest lepszym rozwiązaniem od pożyczki bankowej?

Tak. Jest tańsza i bez porównania szybsza. Nierzadko leczenie można rozpocząć już następnego dnia po zgłoszeniu. Każdy pacjent może liczyć na pomoc fachowych doradców, którzy bardzo dobrze orientują się w zakresie rynku usług medycznych.