Spis treści
Leczenie cellulitu:
Ponad 80% kobiet cierpi z powodu nierówności, zgrubień i gąbczastych bruzd występujących na powierzchni całego ciała, a w szczególności w okolicach ud i pośladków. Problem tzw. zespołu skórki pomarańczowej dotyczy nastolatek i kobiet dojrzałych, osób z nadwagą i tych szczupłych. Cellulit wygląda nieestetycznie i skutkuje brakiem akceptacji własnego ciała. Zdrowe odżywianie się, uprawianie sportu, a także stosowanie kosmetyków może zahamować jego powstawanie. Jednak pozbycie się problemu wymaga specjalistycznych zabiegów. Kliniki medycyny estetycznej i salony kosmetyczne oferują wiele różnych metod walki z cellulitem, w tym endermologię, czyli działanie na tkankę tłuszczową za pomocą podciśnienia.
Przeciwwskazania:
- żylaki,
- ciąża,
- choroby nowotworowe,
- lokalne stany zapalne lub choroby skóry,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów).
Przygotowania do zabiegu:
- Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej w celu dokonania wstępnej diagnozy, doboru odpowiedniej metody oraz ustalenia zakresu przeprowadzonego zabiegu.
- Badania ogólnego stanu zdrowia – badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem OB, badanie moczu.
- Na godzinę przed planowanym zabiegiem nie powinno się nic jeść.
Opis zabiegu:
Zabieg zaczyna się od wykonania zdjęć wszystkich miejsc objętych cellulitem. Fotografie wykonywane są na tle specjalnej platformy pomiarowej, później zostaną porównane z tymi wykonanymi po zakończeniu serii zabiegów. Pacjent nakłada biały elastyczny kombinezon, niwelujący ból w trakcie trwania masażu. Urządzenie sterujące zabiegiem ma postać niewielkiego komputera z dwiema końcówkami – mniejszą do twarzy i większą do całego ciała. Skóra ciała jest wsysana pomiędzy dwa wałki, w które wyposażona jest końcówka masująca. Następnie z tkanki podskórnej zostaje wyciśnięty tłuszcz, toksyny i metabolity. Masaż trwa około 40 min. Następnie na zaczerwienioną i pobudzoną do regeneracji skórę wciera się żel na cellulit, który powoduje, że guzki i obrzęki widocznie się zmniejszają. Zaleca się przeprowadzenie serii 10-20 zabiegów.
Pielęgnacja po zabiegach:
- Zaleca się aktywność fizyczną. Pozwoli to na uniknięcie nawrotu choroby.
- Zaleca się stosowanie preparatów antycellulitowych, peelingów oraz wykonywanie masaży za pomocą specjalnych przenośnych urządzeń.
- Zaleca się stosowanie zbilansowanej diety.
Ile kosztuje endermologia:
Endermologia – pakiet 10 zabiegów od 1000 zł
Na raty – od 25 zł miesięcznie.