Czy zabieg waginoplastyki można wykonać u mężczyzn?

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaCzy zabieg waginoplastyki można wykonać u mężczyzn?
Pytania Personel zapytał 3 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 3 lata temu

W dzisiejszych czasach również mężczyźni chcą czuć się atrakcyjnie i pewnie. Coraz częściej dbają również o swoje zdrowie. Nic więc dziwnego, że słysząc o możliwościach, które oferowane są paniom, zastanawiają się, czy również oni mogli by zadbać o swoje krocze, satysfakcję z seksu oraz zdrowie stref intymnych.
Niestety, zabieg waginoplastyki nie może dotyczyć mężczyzn. Dlaczego? Jak sama nazwa wskazuje jest to bowiem zabieg w obrębie pochwy. Zdecydować mogą się na niego jedynie mężczyźni, którzy zmienili płeć i chcą poprawić kształt swoich nowych narządów płciowych. Poszukiwania pomocy lekarskiej warto więc zacząć u lekarza urologa, który sprawdzi, czy pacjent rzeczywiście jej potrzebuje.
W ramach refundacji NFZ mężczyzna może sprawdzić, czy jego strefy intymne wyglądają prawidłowo i są zdrowe. Lekarz może skierować mężczyznę na zabiegi chirurgiczne związane np. ze stulejką lub zbyt krótkim wędzidełkiem. Niemniej jednak nie mają one nic wspólnego z zabiegiem waginoplastyki – to operacja, która służy jedynie kobietom.