Zabieg waginoplastyki czy laser?

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaZabieg waginoplastyki czy laser?
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Każda kobieta, która chce zatroszczyć się o wygląd swoich stref intymnych oraz jakość życia seksualnego, ma do wyboru chirurgiczny zabieg waginoplastyki oraz laserową plastykę pochwy. Nic więc dziwnego, że wiele pań zastanawia się nie tylko gdzie wykonać zabieg, ale również z jakiego rozwiązania skorzystać. Przyjrzyjmy się więc obydwóm zabiegom.
Tradycyjna waginoplastyka polega na wycięciu tkanek na tylnej ścianie pochwy i nadaniu jej oczekiwanego kształtu. Dzięki temu możliwa jest nie tylko korekta jej szerokości, ale również usunięcie blizn i zrostów. W przypadku laserowej plastyki mamy do czynienia z działaniem wiązką lasera na tkanki pochwy. Ścianki pochwy ulegają pogrubieniu, zabieg ten wzmaga również produkcję kolagenu. 
Zalety i wady rozwiązań
Każdy z zabiegów ma swoje wady i zalety. W przypadku tradycyjnej waginoplastyki musimy przygotować się na znieczulenie, naruszenie powłok ciała oraz dolegliwości bólowe, które występują przez kilka dni po wykonaniu zabiegu. Jednocześnie jednak waginoplastyka jest zabiegiem niezwykle skutecznym, który przynosi oczekiwane efekty niezależnie od nasilenia problemu.
Zabieg laserowy jest praktycznie bezbolesny oraz odbywa się bez znieczulenia pacjentki. Jest więc polecany dla pań, które nie mogą korzystać z narkozy. Niestety, nie jest on w stanie poradzić sobie z bliznowcami, zrostami lub znacznym rozciągnięciem ścian pochwy. Jak widać, każdy z zabiegów ma więc swoje plusy i minusy. Wyboru warto więc dokonać po konsultacji z lekarzem.