Zabieg waginoplastyki za granicą

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaZabieg waginoplastyki za granicą
krewetka90 zapytał 3 lata temu

Czy warto wykonać zabieg waginoplastyki za granicą – jak to wygląda? jest różnica niż w Polsce?

1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 3 lata temu

Wiele kobiet rozważających waginoplastykę nie ma zaufania do polskich placówek i szpitali. Uważają, że zarówno laserowa, jak i chirurgiczna kosmetyka warg sromowych i pochwy zostanie lepiej wykonana za granicą. Tamtejsi lekarze mają bowiem znacznie większe doświadczenie oraz dysponują większą ilością nowoczesnego sprzętu. Czy możliwe jest zatem poddanie się tej procedurze medycznej poza Polską?
Okazuje się, że tak. Niemcy, Anglia, Szwecja oraz inne europejskie kraje chętnie przyjmują pacjentki z Polski. Musimy jednak liczyć się z tym, że leczenie za granicą może oznaczać znacznie wyższe koszty, które mogą okazać się zbyt dużym obciążeniem dla naszego portfela. Warto więc zastanowić się nad poszukiwaniami dobrej, sprawdzonej kliniki w kraju.
Czy NFZ może sfinansować taką operacje waginoplastyki za granicą?
Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na wykonanie zabiegu poza granicami naszego kraju, możesz spróbować skorzystać z możliwości finansowania przez NFZ. Prawo takie daje Ci ubezpieczenie europejskie. Niemniej jednak NFZ nie często decyduje się w całości pokryć koszty zabiegu waginoplastyki. Szanse na to mają jedynie pacjentki, u których istnieją wyraźne wskazania zdrowotne.