Zabieg Waginoplastyka a rekonwalescencja

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaZabieg Waginoplastyka a rekonwalescencja
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Waginoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który wiąże się z naruszeniem tkanki przedsionka pochwy. Właśnie dlatego warto posiadać wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą nam szybciej dojść do zdrowia. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy je w jednym miejscu. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że najważniejszy po zabiegu jest dla Ciebie odpoczynek. 
Dzień po zabiegu pacjentka powinna zostać w klinice, w której wykonany był zabieg. Dzięki temu, w razie nieprzewidzianych komplikacji, szybko znajdzie się pod profesjonalną opieką lekarzy. Po tym czasie może już wrócić do domu. Rozpoczyna się okres rekonwalescencji, który trwa około 7 dni. Ponadto, przez następny miesiąc warto powstrzymać się od współżycia płciowego. 
Po upływie tygodnia warto odwiedzić lekarza na konsultacje, by zyskać pewność, że zabieg został przeprowadzony prawidłowo, a rana dobrze się goi. Ważna jest również rehabilitacja polegająca na ćwiczeniu mięśni Kegla. Dzięki niej efekty zabiegu będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące. O tym, od kiedy możesz rozpocząć rehabilitację, zadecydować powinien lekarz.