Zabieg liposukcji a karmienie piersią?

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaZabieg liposukcji a karmienie piersią?
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Młode mamy często nie są do końca zadowolone z tego, jak wygląda ich ciało po ciąży. Nic więc dziwnego, że wiele pań zastanawia się wówczas nad wykonaniem zabiegu odsysania tłuszczu, który mógłby pomóc im szybciej powrócić do dobrej formy. Czy jednak wykonanie liposukcji w czasie karmienia piersią jest możliwe? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.
Większość dobrych klinik nie decyduje się na wykonywanie zabiegu odsysania tłuszczu w przypadku kobiet karmiących piersią. Warto bowiem mieć świadomość, że podczas tej ingerencji chirurgicznej podawane są silne leki znieczulające, które mogą mieć negatywny wpływ na małe dziecko – substancje w nich zawarte przenikają bowiem również do pokarmu kobiety.

Również po zabiegu kobieta przyjmuje środki przeciwbólowe, które mogą mieć negatywne skutki dla malucha. Dlatego też, w trosce o zdrowie swoje oraz swojego dziecka, warto zdecydować się na wykonanie liposukcji dopiero po zakończeniu okresu karmienia piersią. Poleca to większość specjalistów zajmujących się wykonywaniem tych zabiegów.