Jakie są skutki uboczne i powikłania po waginoplastyce?

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaJakie są skutki uboczne i powikłania po waginoplastyce?
Pytania Personel zapytał 3 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 3 lata temu

W dzisiejszych czasach zabieg zwężania pochwy przeprowadzany jest przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik medycznych. Niemniej jednak, jak każda ingerencja chirurgiczna, może mieć nieprzyjemne skutki dla pacjentki. Na szczęście, większość z nich mija już w okresie rekonwalescencji. Warto jednak mieć świadomość, na co musimy być przygotowane. Poznajmy więc skutki uboczne tego typu zabiegu.
Większość skutków ubocznych po waginoplastyce ma miejsce bezpośrednio po wykonaniu zabiegu i wynika z naruszenia tkanek. Wśród problemów, z jakimi możemy się spotkać, wymienić należy między innymi: dolegliwości bólowe, zasinienie krocza, krwawienia oraz obrzęki. Odpowiednia pielęgnacja krocza pozwala jednak szybko je pokonać i poprawić komfort pacjentki. 
Znacznie rzadziej dochodzi do poważniejszych powikłań, szczególnie w przypadku zdrowych pacjentek, które nie posiadają żadnych przeciwwskazań. Niemniej jednak może dojść do problemu z zakrzepicą żylną, powstaniem dużej, bolesnej blizny czy też utratą czucia w miejscu zszycia. Problemem, który również od czasu do czasu przydarza się pacjentkom, jest infekcja pochwy.