Kiedy należy wykonać zabieg waginoplastyki

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaKiedy należy wykonać zabieg waginoplastyki
Joanna zapytał 3 lata temu

Planuje ten zabieg od dłuższego czasu – możecie mi powiedzieć kiedy jest dobry moment by go wykonać?

1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 3 lata temu

To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Tymczasem odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Na waginoplastykę warto zdecydować się wtedy gdy odczuwamy dyskomfort lub stosunek nie daje nam przyjemności. Trudno wskazać jaki czas na zabieg jest najlepszy – w praktyce decydują się na niego zarówno młode matki, jak i panie w starszym wieku. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża.
Wskazaniem do zabiegu jest z całą pewnością nietrzymanie moczu, brak satysfakcji podczas stosunków, uczucie zbyt dużego “luzu” w miejscach intymnych. Co ważne, zwężanie pochwy ma na celu nie tylko poprawienie wizualnego wyglądu stref intymnych, ale również poprawę samopoczucia kobiety. Pacjentki często nie są bowiem w stanie poradzić sobie z tym, jakie zmiany zaszły w ich ciele (na przykład po ciąży).
Co ważne, wykonanie waginoplastyki przyczynia się również do zmniejszenia ryzyka infekcji intymnych – wejście do pochwy jest bowiem mniejsze, przez co trudniej drobnoustrojom wniknąć do środka. Jeśli więc nie czujesz się komfortowo – zapytaj swojego lekarza o wskazania do zabiegu. Być może będzie to rozwiązanie Twoich problemów, dzięki któremu na nowo zaczniesz cieszyć się kobiecością.