Liposukcja na NFZ?

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaLiposukcja na NFZ?
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Liposukcja to zabieg, którego rolą przede wszystkim zadbanie o estetyczny wygląd naszego ciała. Dlatego też możliwość wykonania go na kasę chorych praktycznie nie istnieje. Większość klinik ma na swojej stronie informacje na ten temat. Aby móc zadbać o idealny wygląd swojego ciała, musimy więc skorzystać z innych sposobów finansowania, takich jak np. nowoczesne medyczne raty. 
Niemniej jednak, w rzadkich przypadkach dotyczących zagrożeń zdrowia, refundacja jest możliwa. Wchodzi w grę wówczas, gdy mamy do czynienia z nadmierną otyłością brzucha lub obrzękami nóg. Jeśli więc czujesz, że zabieg ten może pomóc Ci w powrocie do zdrowia, zdecyduj się na rozmowę ze swoim lekarzem. Dzięki temu dowiesz się czy refundacja w Twoim przypadku jest możliwa.
Podsumowując, NFZ nie refunduje zabiegów, których rolą jest wyłącznie dbałość o estetykę swojego ciała. W takim przypadku musimy zdecydować się na pokrycie kosztów zabiegu z własnej kieszeni. Nie warto jednak rezygnować ze swojego marzenia o idealnej sylwetce. W dzisiejszych czasach możemy skorzystać bowiem z wygodnych sposobów finansowania, dzięki którym wydatki poniesione na zabieg nie będą obciążeniem dla domowego budżetu.