Liposukcja a zabieg ginekomastii

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaLiposukcja a zabieg ginekomastii
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Ginekomastia to przypadłość, która dotyka wielu mężczyzn sprawiając, że czują się niekomfortowo i nieatrakcyjnie. Wiąże się ona z przerostem piersi. Podłożem tego schorzenia może być zarówno nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie klatki piersiowej, jak i zaburzenia hormonalne. Diagnozy w przypadku tej przypadłości może dokonać lekarz endokrynolog na podstawie badań hormonalnych, finansowanych przez NFZ.
Niestety, w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej nie możemy liczyć na refundację zabiegu liposukcji. Uznawana jest ona bowiem za defekt kosmetyczny. Czy warto, mimo to zdecydować się na zabieg? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej nie ulega wątpliwości, że operacja odsysania tłuszczu jest skutecznym sposobem pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z klatki piersiowej.
Zabieg usunięcia tkanki tłuszczowej z piersi mężczyzny nie jest tani. Musimy liczyć się z koniecznością wydatków, które często przekraczają możliwości domowego budżetu. Niemniej jednak raz wykonany zabieg pozwala uwolnić się od problemu na zawsze. Dla wielu mężczyzn rozwiązaniem, które pozwala sfinansować zabieg, są raty medyczne. Jeśli również należysz do grupy panów zmagających się z ginekomastią tłuszczową – może to być rozwiązanie dla Ciebie.
Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg sprawdź klinikę, której chcesz zaufać. Zobacz jakie opinie mają o niej inni pacjenci. Liposukcja jest bowiem zabiegiem inwazyjnym, który może powodować nie tylko dolegliwości bólowe w trakcie kilku tygodni po jego wykonaniu, ale również powikłania. Szczególnie w przypadku nieprofesjonalnego wykonania zabiegu. Dlatego też warto wybrać cenionych specjalistów, z wieloletnim doświadczeniem.