Jak wygląda liposukcja brzucha?

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaJak wygląda liposukcja brzucha?
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Zastanawiasz się nad zabiegiem liposukcji brzucha i nie wiesz na co musisz się przygotować? Podpowiadamy. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że odsysanie tłuszczu odbywa się przy znieczuleniu ogólnym (choć obecnie, przy mniej inwazyjnych metodach, możliwe jest znieczulenie miejscowe). Następnym etapem jest wykonanie na skórze niewielkiego nacięcia, przez które lekarz wprowadza specjalną, długą i wąską kaniulę, którą umieszcza głęboko pod skórą.
Aby móc skuteczniej odessać tłuszcz, poprzez przyrząd ten wstrzykuje się mieszankę substancji znieczulających, zmiękczających tłuszcz oraz ograniczających krwawienie. Dzięki temu minimalizuje się ilość sińców. Sam zabieg staje się również bezpieczniejszy dla pacjenta. Lekarz rozpoczyna zabieg przełączając urządzenie na tryb ssący. Dzięki temu tłuszcz w postaci emulsji odprowadzany jest na zewnątrz ciała.
W trakcie zabiegu lekarz przesuwa kaniulę pod skórą w różnych kierunkach. Dzięki temu może usunąć tłuszcz z większego obszaru ciała bez konieczności wykonywania dodatkowych nacięć. Zabieg trwa około 2-4 godzin, podczas których usuwa się nie więcej, niż 4 litry tłuszczu. Odsysanie większej jego ilości mogłoby bowiem być niebezpieczne dla zdrowia. Po zabiegu pacjent musi założyć specjalne, uciskowe ubranie.