Czy zabieg odsysania tłuszczu jest dobry na cellulit?

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaCzy zabieg odsysania tłuszczu jest dobry na cellulit?
Pytania Personel zapytał 3 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 3 lata temu

Cellulit, zwany potocznie „pomarańczową skórką”, to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej na udach, pośladkach i ramionach. Dla wielu kobiet jest przyczyną kompleksów. Z tego powodu wiele z nich zastanawia się czy warto zdecydować się na zabieg liposukcji. Jeśli również rozważasz takie rozwiązanie, poniższe informacje pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.
Przede wszystkim warto podkreślić, że liposukcja jest skutecznym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej, a więc również cellulitu. Cena tego zabiegu jest jednak dość wysoka. Co więcej, wiąże się on z dość mocną ingerencją chirurgiczną w nasze ciało, a więc ryzykiem powikłań oraz długim czasem rekonwalescencji. Z tego też powodu powinien być przeprowadzony w przez bardzo doświadczonego specjalistę, w klinice posiadające nienaganne opinie. Trzeba być tego świadomym, aby móc podjąć dobrą, przemyślaną decyzję.
Obecnie większość specjalistów zaleca wykonanie zabiegu liposukcji tylko w przypadku bardzo zaawansowanego cellulitu, którego nie redukuje zmiana nawyków, ćwiczenia, kosmetyki oraz zabiegi nieinwazyjne. Odsysanie tłuszczu warto wykonać również w przypadku znacznej nadwagi – dzięki temu możemy szybko i skutecznie pozbyć się problemu „pomarańczowej skórki” i odzyskać idealny wygląd.