Czy zabieg liposukcji może spowodować śmierć?

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaCzy zabieg liposukcji może spowodować śmierć?
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Odsysanie tłuszczu to skuteczny, ale dość inwazyjny zabieg. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy jest on bezpieczny oraz jakie może wywołać konsekwencje zdrowotne. Sprawdźmy więc informacje na ten temat. Jak podają specjaliści zajmujący się liposukcją, odsysanie tłuszczu w większości przypadków jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Istnieją jednak czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko komplikacji.
Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że zagrożenie płynąć może zwłaszcza z wykonywania zabiegu w miejscu, które nie słynie z dobrej renomy. Nieprofesjonalne odsysanie tłuszczu zwiększa bowiem znacząco ryzyko występowania poważnych powikłań. Dlatego też, w trosce o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, stawiajmy na prestiżowe kliniki oraz doświadczonych specjalistów.
Kolejnym czynnikiem, który może zwiększyć ryzyko powikłań, jest nieodpowiedzialne zachowanie samego pacjenta. Choroby zatajone podczas wywiadu lekarskiego mogą stanowić poważne przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Jeśli lekarz nie będzie miał o nich wiedzy, możemy sami sobie zaszkodzić. Dlatego też podczas rozmów ze specjalistą zawsze warto być szczerym – dzięki temu specjalista dobierze odpowiednią metodę.