Czy nastolatka może poddać sie zabiegowi liposukcji?

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaCzy nastolatka może poddać sie zabiegowi liposukcji?
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Wiele młodych dziewczyn marzy o idealnym wyglądzie modelki. Jednym z pomysłów, jakie biorą pod uwagę, jest wykonanie zabiegu liposukcji, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud, brzucha czy pośladków. Niestety, nie jest to zbyt dobrym rozwiązaniem. Informacje, jakie przekazują specjaliści, jasno wskazują, że niepełnoletność jest jednym z czynników, który powinien stanowić przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.
Musimy mieć świadomość, że ciało nastolatki podlega intensywnym zmianom. Organizm dziewczyny wciąż się rozwija, poza tym jest pod wpływem działania hormonów. To właśnie one sprawiają, że w pewnych partiach ciała pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej, który może stać się przyczyną kompleksów. Warto o tym pamiętać i przekonywać nastolatki, by nie decydowały się na tak radykalny krok w tak młodym wieku.
Musimy bowiem pamiętać, że zabieg odsysania tłuszczu jest mocną ingerencją w ciało, która nie powinna mieć miejsca w przypadku dzieci i młodzieży. Warto przekonywać nastoletnie dziewczęta, że w ich przypadku wystarczy jedynie zmiana nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna, by sylwetka przybrała wymarzone przez nich kształty. Jeśli jesteś rodzicem dziewczyny w tym wieku, zdecyduj się na przeprowadzenie rozmowy, dzięki której córka zrozumie, że na ewentualne zabiegi przyjdzie czas, choć przy odrobinie samozaparcia prawdopodobnie nie będą one w ogóle potrzebne.