Czy mężczyźni korzystają z zabiegu liposukcji?

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaCzy mężczyźni korzystają z zabiegu liposukcji?
Pytania Personel zapytał 3 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 3 lata temu

Wiele osób uważa, że odsysanie tłuszczu to zabieg, z którego korzystają wyłącznie kobiety, które chcą zadbać o swój perfekcyjny wygląd. Jak jest w istocie? Tak naprawdę, choć informacje o tym nie są zbyt popularne, z liposukcji korzysta również wielu mężczyzn, którzy chcą poprawić swoją sylwetkę. Wśród nich znajdują się między innymi modele oraz aktorzy, którzy wykorzystując ten zabieg niwelują tkankę tłuszczową, której nie mogą spalić mimo ćwiczeń.
Bardzo częstą przyczyną decydowania się mężczyzn na zabieg odsysania tłuszczu jest ginekomastia pozorna czyli lipomastia. Czym ona jest? To schorzenie, które objawia się przerostem piersi u mężczyzn. O ile w przypadku ginekomastii ma to podłoże hormonalne, o tyle lipomastia to nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg odsysania tłuszczu jest w tym przypadku skutecznym sposobem na pozbycie się problemu.
Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg liposukcji, warto zapoznać się z tym jakie wady i zalety ma odsysanie tłuszczu. Wśród zalet trudno nie wspomnieć o tym, że efekty odsysania tłuszczu są nie tylko naprawdę widoczne, ale również trwałe – nie musisz więc bać się, że Twój wysiłek pójdzie na marne. Aby tak jednak mogło być musisz skorzystać z pomocy profesjonalnej kliniki i doświadczonych specjalistów. 
Niestety, odsysanie tłuszczu ma również wady – nie jest zabiegiem, któremu może poddać się każdy z nas. Istnieje sporo przeciwwskazań zdrowotnych, które dyskwalifikują nas do jego wykonania. Co więcej, cena zabiegu jest dość wysoka – jeśli chcemy mu się poddać, warto zastanowić się nad sposobem finansowania. Liposukcja to również nieprzyjemne dolegliwości bólowe w kilka dni po zabiegu.