Dr Daniel Kozyra

specjalizacja: ortopedia
klinika: SoftMed Laser, Warszawa
www.softmedlaser.pl

Portal zapewnia dyskrecję i poufność korespondencji. Żadne z danych osobowych
(imię, nazwisko, adres e-mail) nie zostaną opublikowane na stronie portalu.

Pytania i odpowiedzi

Mam na obydwu stopach haluksa. 🙁 Zakupiłam specjalną łyżeczkę do nich ale to nic nie pomogło. Wydaje mi się że operacje jedynie da jakieś skutki ale bardzo się boję. Są jakieś inne sposoby ? Dodam również ze mam 16 lat i jestem dziewczyną, latem za ładnie to się nie prezentuje.

Iwa (imię zostało zmienione), 16 lat

Paluch koślawy jest skutkiem deformacji stopy najczęściej wrodzonej. Wymaga leczenia operacyjnego w celu zapobiegnięcia wtórnym deformacją stopy i szybko postępującym zmianom zwyrodnieniowym. Wczesna rekonstrukcja stopy zapobiega tym zmianom. Wiek 16 lat jest jak najbardziej dobrym do leczenia tego typu deformacji, gdyż nie ma jeszcze deformacji wtórnych. Inne typy leczenia w niewielkim stopniu spowalniają wtórne zmiany zwyrodnieniowe. Efekt leczenia operacyjnego jest tym lepszy im wcześniej zostanie usunięta przyczyna deformacji i sama deformacja. Zapraszam na konsultację i leczenie operacyjne.

Zwykle rano budzę się ze ścierpniętym środkowym palcem, który staje się coraz mocniej bez czucia. Odczuwam straszny ból całej prawej ręki, najmocniejszy wokół łokcia. Trwa to prawie godzinę i nic nie pomaga (ruszanie ręką, rozcieranie). Po prostu w bólu czekam aż przejdzie. Dodam, że pracuje 10 lat w sklepie. 8 godz. uderzam w klawiaturę i noszę wieszaki z przebieralni. Czy to może mieć związek z pracą? Co robić? USG czy MRI ręki? Co może sprawiać ten straszny ból?

Małgosia (imię zostało zmienione)

W wyniku przeciążania kończyn górnych, dochodzi do ucisku wielu nerwów i zapalenia przyczepów mięśniowych, które dają takie dolegliwości, o jakich Pani pisze. Aby Pani pomóc, należy pojechać na konsultację oraz badanie USG nerwów obwodowych , przyczepów mięśniowych, w celu ustalenia programu leczenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDr Dariusz Kołodziejczak
Następny artykułDr Andrzej Kępa