Uroda na święta

Szybkimi krokami zbliża się czas przedświąteczny, a wraz z nim zapobiegliwa krzątanina wielu z nas. Często w przygotowaniach do świąt zapominamy o własnym samopoczuciu i urodzie. Na dzień, dwa przed wigilią bywa za późno na znaczącą poprawę wyglądu i brak humoru przy świątecznym stole murowany. A tak chciałoby się usłyszeć: „Jak pięknie wyglądasz….”

Sen służy urodzie

Przygotowania do pięknego wyglądu i samopoczucia rozpocznij od wdrożenia w życie planu wysypiania się. Zdrowy sen jest najlepszym lekarstwem na podsinione oczy i bladą cerę. Codzienna godzina snu więcej to zastrzyk energii dla całego organizmu. Na zapas co prawda nie można się wyspać, ale deficyt snu da się zlikwidować w ciągu kilku, kilkunastu dni.
Jeśli tylko możesz, wypróbuj kilkuminutowe drzemki w ciągu dnia. Działają na mózg odprężająco i pozwalają w nowy sposób popatrzeć na znane sytuacje. Może przyniosą odpowiedź na pytanie, jakie prezenty kupić najbliższym pod choinkę?

Nawadniaj organizm, chroń skórę

Święta Bożego Narodzenia przypadają w czasie niekorzystnym dla naszej skóry. Przesuszona przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach twarz, wystawiana jednocześnie na działanie wiatru i mrozu, nierzadko nie potrafi poradzić sobie z transepidermalną ucieczką wilgoci. Trzeba wspomóc ciało i skórę poprzez picie dużej ilości niegazowanej wody i używanie kremów chroniących skórę przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Dieta i ruch dobre na wszystko

Ograniczanie spożywania wysokokalorycznych posiłków i ćwiczenia fizyczne powinny być dobrym zwyczajem przez cały rok, ale szczególnie przed świętami mogą przynieść dobre skutki. Ćwiczenia dodadzą ciału sprężystości, a delikatna dieta spowoduje wysmuklenie ciała i sprawi, że w trakcie świątecznych spotkań będziemy autentycznie zainteresowani tym, co znajduje się na stole. Nie ma lepszej pochwały dla gospodyni domu, niż pochwała jej kuchni.


Wygodne finansowanie drogich zabiegów w systemie spłaty w ratach.

Sprawdź na: www.mediraty.pl

Zabiegi przed świętami

Na kilka tygodni przed świętami warto przeprowadzić zabiegi kosmetyczne, które odświeżą twarz i pozwolą jej nabrać promiennego wyglądu:

  • peeling laserowy – złuszcza naskórek, wyrównuje koloryt, ujędrnia skórę, dodaje jej blasku; najlepiej wykonać 2-3 zabiegi w odstępach co najmniej 2 tyg.
  • mezoterapia przy użyciu kwasu hialuronowego i witaminy C – zniweluje cienie pod oczami, które nadają twarzy zmęczony wygląd
  • toksyna botulinowa – na okolice oczu i czoło wygładzi zmarszczki; najlepszy efekt uzyska się, wykonując zabieg na 2-3 tyg. przed świętami
  • depilacja – usunięcie owłosienia z powierzchni ciała i twarzy (tzw. wąsika) pozwoli poczuć się zadbaną; depilację najlepiej wykonać na ok. 1 tydz. przed ważnym wydarzeniem – włoski nie zdążą odrosnąć, a ewentualne podrażniona skóry zdołają zaniknąć
  • wizyta u fryzjera – na 1-2 tyg. przed świętami trzeba odwiedzić fryzjera i skorygować kolor włosów oraz fryzurę; oczywiście wizytę można umówić również na dzień przed świętami, ale wówczas najczęściej nie mamy czasu, a i fryzjer bywa zmęczony i może nie być tak chętny do spełniania naszych próśb
  • regulacja brwi, henna – wyregulowanie brwi powiększa optycznie oczy, a delikatna henna podkreśla wyrazistość twarzy
  • manicure, pedicure – przed samymi świętami warto zadbać o stopy i dłonie; pomalowanie paznokci wieńczy wysiłki o uzyskanie pięknego wyglądu dłoni

Bez kosmetycznych eksperymentów

W kosmetycznych przygotowaniach do ważnych wydarzeń nie można zapominać o tym, żeby wystrzegać się eksperymentów. Jeśli nie używałaś do tej pory jakiegoś kosmetyku, to nie rozpoczynaj jego stosowania teraz, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Nowy kosmetyk może uczulić na tyle dotkliwie, że trudno będzie w kilka dni doprowadzić skórę do stanu normalności.

Wysiłki, jakie podejmujemy w celu podobania się sobie i innym nie idą na marne – dzięki nim czujemy się piękniej i młodziej. Nasz dobry nastrój udziela się otoczeniu i buduje dobrą atmosferę. Czy nie o to między innymi chodzi w czasie świąt?