Zalety i wady liposukcji

Pytania i odpowiedziKategoria: LiposukcjaZalety i wady liposukcji
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Decydując się na zabieg liposukcji, warto być uświadomionym jak wygląda cała procedura, co możemy dzięki niej osiągnąć oraz jakie konsekwencje zdrowotne mogą wiązać się z tą operacją. Tylko znając wszystkie za i przeciw jesteśmy bowiem w stanie podjąć świadomą decyzję. Przyjrzyjmy się więc wadom i zaletom odsysania tłuszczu. Tym bardziej, że lista ta jest stosunkowo długa.
Zacznijmy od zalet. Odsysanie tłuszczu to jeden z najskuteczniejszych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej z miejsc, w których się ona gromadzi. To idealne rozwiązanie dla osób, które mimo prawidłowej wagi oraz zdrowego trybu życia, wciąż zmagają się z wystającym brzuszkiem, drugim podbródkiem lub pulchnymi udami i ramionami. Skuteczność zabiegu jest jedną z największych jego zalet.
Warto również dodać, że liposukcja sprawia, że tkanka tłuszczowa już nigdy nie zacznie odkładać się w miejscu, z którego chirurg ją usunął. Podczas zabiegu struktura tkanki tłuszczowej ulega bowiem bezpowrotnemu zniszczeniu. Dzięki temu tkanka w danym miejscu naszego ciała zanika – nie musimy więc obawiać się, że po zaledwie kilku miesiącach okaże się, że poniesiony przez nas wysiłek oraz wydatki nie dały żadnych efektów.
Niestety, zabieg liposukcji to również wady. Wśród nich wymienić musimy przede wszystkim dość długi okres rekonwalescencji, dolegliwości bólowe, obrzęki oraz konieczność noszenia przez miesiąc specjalnych ubrań uciskowych. Warto jednak wspomnieć o tym, że bardzo rzadko zabieg ten wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i powikłaniami. Szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się skorzystać z usług sprawdzonej kliniki.