Zabieg waginoplastyki a zmiana płci

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaZabieg waginoplastyki a zmiana płci
Magda zapytał 2 lata temu

Proszę o pomoc

1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Wiele osób, które urodziły się w ciele mężczyzny, marzy o tym, by w końcu stać się stuprocentową kobietą. Nie dziwi więc fakt, że transwestyci dbają nie tylko o kobiecy wygląd zewnętrzny, ale chcą również mieć możliwość posiadania żeńskich organów płciowych. Na szczęście, jest to możliwe. Warto jednak mieć świadomość, że jest to znacznie bardziej skomplikowany zabieg.
Waginoplastyka jest zabiegiem, który pomaga zadbać o kształt i stan zdrowia pochwy. Usuwa efekty rozciągnięcia, skutki starzenia się lub blizny. Czy jednak oznacza to, że osoby, które zdecydowały się na zmianę płci nie mogą z niego korzystać? Niekoniecznie. Często bowiem podstawowa operacja nie daje oczekiwanych efektów. W takim wypadku waginoplastyka może być bardzo pomocna.
Niestety, szanse na refundację lub możliwość dofinansowania z NFZ są wówczas marginalne. Nie znaczy to jednak, że musimy wtedy rezygnować z marzeń o idealnym wyglądzie miejsc intymnych. Rozwiązaniem jest zabieg finansowany w systemie ratalnym, który stał się najlepszą opcja finansowania dla waginoplastyki u wielu osób transseksualnych.