Waginoplastyka a labioplastyka

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaWaginoplastyka a labioplastyka
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Operacje stref intymnych dla wielu kobiet wciąż są tematem tabu. To błąd. Nowoczesne zabiegi plastyczne niosą za sobą bowiem wiele pozytywnych skutków. Mogą pomóc w odzyskaniu radości z życia seksualnego, pozbyciu się kompleksów czy poprawie komfortu. Poznajmy więc podstawowe informacje na temat najpopularniejszych zabiegów. Wciąż są one bowiem mylone przez pacjentki.
Jednym z nich jest zwężanie pochwy czyli waginoplastyka. To zabieg wykonywany chirurgicznie lub przy pomocy lasera, polegający na zmianie kształtu przedsionka pochwy. Dzięki temu staje się ona ciaśniejsza, co poprawia jakość współżycia. Jest to również zabieg pozwalający pozbyć się blizn po pęknięciu lub zszyciu krocza podczas porodu naturalnego oraz zwalczyć nietrzymanie moczu.
Kolejnym zabiegiem w obrębie kobiecych stref intymnych jest labioplastyka. Polega ona na plastyce warg sromowych. Stosowana jest zarówno ze względów estetycznych, jak i w przypadku pacjentek, które odczuwają dolegliwości bólowe związane z przerostem warg sromowych mniejszych. Różnice pomiędzy tymi zabiegami są więc znaczące.
Ceny zabiegów wagino i labioplastyki są do siebie zbliżone. Podobnie jak skutki uboczne, z którymi musimy się liczyć. Wśród nich wymienić możemy obrzęk, dolegliwości bólowe, krwawienia czy uczucie dyskomfortu. Niemniej jednak są to zaledwie kilkudniowe dolegliwości, po których możliwe jest odzyskanie satysfakcji z seksu i pewności siebie.