Jak przygotować się do zabiegu waginoplastyki? (Zwężania pochwy)

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaJak przygotować się do zabiegu waginoplastyki? (Zwężania pochwy)
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Waginoplastyka to zabieg chirurgiczny, który wiąże się z naruszeniem tkanek ciała. Warto więc wiedzieć na co być gotowym, aby odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim każda pacjentka, która decyduje się na ten krok, musi skonsultować się z lekarzem chirurgiem. To on stwierdzi wskazania do zabiegu oraz poda nam wszystkie niezbędne informacje.
Z całą pewnością, przed zabiegiem waginoplastyki kobieta powinna wykonać komplet badań diagnostycznych. Wśród nich nie może zabraknąć cytologii, badania moczu, badania grupy krwi oraz morfologii. W przypadku pań po 40 roku życia konieczne będzie wykonanie również badania EKG – waginoplastyka jest bowiem zabiegiem wykonywanym pod znieczuleniem.
Równie ważne, jak badania diagnostyczne, są również zalecenia dotyczące pacjentek. Kobieta oczekująca zabiegu zwężania pochwy powinna unikać palenia papierosów już na 3 dni przed operacją. Dodatkowo, nie może przyjmować leków, które mogą zaburzać krzepliwość krwi (takich jak aspiryna) oraz leków przeciw grypie. O wszystkich infekcjach przed zabiegiem należy poinformować swojego lekarza.