Opinie lekarzy i pacjentów o zabiegu waginoplastyki

Pytania i odpowiedziKategoria: WaginoplastykaOpinie lekarzy i pacjentów o zabiegu waginoplastyki
Pytania Personel zapytał 2 lata temu
1 odpowiedzi
Pytania Personel odpowiedział 2 lata temu

Każda kobieta, która decyduje się na zabieg waginoplastyki, chce mieć pewność, że będzie w trakcie jego wykonywania całkowicie bezpieczna. Często obawiamy się również czy efekty takiego zabiegu spełnią nasze oczekiwania i znacząco poprawią nasz komfort oraz życie seksualne. Postanowiliśmy więc sprawdzić opinie lekarzy i pacjentek dotyczące przebiegu zabiegu oraz jego bezpieczeństwa.
Lekarze zajmujący się wykonywaniem waginoplastyki zgodnie potwierdzają, że dzisiejszy poziom medycyny gwarantuje bezpieczne wykonanie zabiegu. Co więcej, jego efekty w większości przypadków są dla pacjentek całkowicie zadowalające. Podkreślają jednak rolę współpracy pacjentki z lekarzem – rzetelne udzielenie lekarzowi informacji o stanie zdrowia i nawykach ma kluczowe znaczenie.
Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu waginoplastyki – są to między innymi problemy z krążeniem, zakrzepica, ciąża oraz przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi. Zatajenie informacji może sprzyjać zwiększeniu ryzyka wystąpienia powikłań po zabiegu. W większości przypadków zabieg ten jednak nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.
Pacjentki zgodnie potwierdzają, że ich jakość życia seksualnego po wykonaniu zabiegu uległa znacznej poprawie. Dzięki waginoplastyce czują się bardziej atrakcyjne oraz czerpią więcej przyjemności. Niestety, pierwsze dni po zabiegu bywają trudne i wiążą się z dolegliwościami bólowymi i uczuciem dyskomfortu. Mimo to jednak pacjentki twierdzą, że warto je znieść.