Wszystko na temat peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny i jego wpływ na twarz

Piękna, promienna i pozbawiona niedoskonałości cera to marzenie każdej kobiety. Niezależnie od wieku chcemy wyglądać młodo i atrakcyjnie. Stosowanie kremów i maseczek to czasami za mało, aby osiągnąć zadowalający efekt. Raz na jakiś czas warto więc skorzystać z dobrodziejstw współczesnej kosmetologii.

Jednym z najlepszych zabiegów pielęgnacyjnych jest złuszczanie. Zabieg wykonany w profesjonalnym gabinecie na pewno zapewni nam więcej korzyści niż ten wykonywany w zaciszu własnej łazienki.

Hitem ostatnich czasów jest peeling kawitacyjny znany również jako kawitacja. Na czym dokładnie polega i jakich efektów możemy się po nim spodziewać? O tym poniżej.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Nie od dziś wiadomo, że sekretem pięknej i zdrowej skóry dokładne oczyszczanie. I nie chodzi tu tylko o codzienne oczyszczanie twarzy. Aby cera była świeża i promienna musi zostać poddana głębokiemu oczyszczaniu, takiemu jak peeling.

To on pomaga pozbyć się martwego naskórka i dogłębnie oczyszcza skórę. W efekcie tego skóra pozostaje wolna od zanieczyszczeń. Na jej powierzchni nie widać zmian skórnych w postaci zaskórników i krostek. Nie ma też przebarwień.

Jest za to zdrowy blask i ładny koloryt. Peeling kawitacyjny to odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet. Tego typu zabieg kosmetyczny jest bezpieczny, bezbolesny i delikatny, a jednocześnie bardzo skuteczny.

Wykonuje się go przy użyciu ultradźwięków. Podczas jego trwania usuwa się nadmiar sebum oraz martwy naskórek. Skóra zostaje oczyszczona z bakterii oraz wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, które mogą być odpowiedzialne za pojawienie się trądziku. Kawitacja poprawia wygląd skóry w szerokim znaczeniu tego słowa.

Już po pierwszym zabiegu skóra staje się ładniejsza i wygląda młodziej. Jest gładsza, lepiej nawilżona i przyjemniejsza w dotyku. I to nie wszystko. Kawitacja poprawia także metabolizm wewnątrzkomórkowy, aktywizuje enzymy i przyspiesza krążenie krwi.

Nierzadko wykorzystywana jest również do wprowadzania witamin i preparatów głęboko w głąb skóry w celu ich skuteczniejszego działania. Co więcej, urządzenie do peelingu posiada odpowiednią głowicę, dzięki której można wymasować skórę i tym samym skutecznie ją dotlenić.

Peeling kawitacyjny, a mikrodermabrazja

Działanie jednego i drugiego zabiegu przynosi skórze wiele korzyści. Obydwa zabiegi złuszczają zrogowaciały naskórek i tym samym odświeżają skórę. Obydwa doskonale sobie radzą w regeneracji skóry po lecie.

Obydwa oczyszczają skórę, niwelują przebarwienia i niedoskonałości, a także widocznie odmładzają. O ile mikrodermabrazja jest zabiegiem dość mocnym, o tyle kawitacja  zalicza się do zabiegów bezpieczniejszych i delikatniejszych.

Jeśli więc masz cerę naczynkową lub wrażliwą – wybierz kawitację. Jeśli twoja skóra nie jest problematyczna, możesz zdecydować się na mikrodermabrazję. Warto w tym miejscu podkreślić, że oczyszczanie kawitacyjne można wykonać u kobiet z trądzikiem w fazie zapalnej.

Wszystko na temat peelingu kawitacyjnego tradzik-a-peeling-kawitacyjny
Mikrodermabrazji nie wykonujemy u kobiet z trądzikiem!

Mikrodermabrazja w takim przypadku jest surowo zabroniona. Kawitacja na twarz polecana jest osobom młodym – mniej więcej od 25 roku życia. Głównie dlatego, że świetnie sobie radzi z trądzikiem i działa przeciwzapalnie.

Mikrodermabrazja polecana jest bardziej kobietom dojrzałym, gdyż spłyca blizny i wygładza skórę. Co ważne, po kawitacji nie obserwuje się zaczerwienienia skóry, dzięki czemu można od razu wrócić do normalnej aktywności.

Mikrodermabrazja może nieco podrażnić skórę i przez pewien czas pozostawić ją lekko zaczerwienioną. Różnicę między dwoma zabiegami widać też w cenie.

Oczyszczanie kawitacyjne jest zdecydowanie tańsze. Mikrodermabrazja to wydatek rzędu 200zł. Z kolei za kawitację na twarz należy zapłacić około 70-120zł.

Wszystko na temat peelingu kawitacyjnego kobieta-u-kosmetyczki

Jak często można stosować tę odmianę peelingu?

Peeling kawitacyjny może być wykonany jednorazowo lub w serii 5-6 zabiegów. Jeśli twoja skóra nie jest problematyczna i chcesz ją tylko oczyścić i odświeżyć wówczas najlepiej wykonywać peeling raz w miesiącu.

Przy skórach problematycznych (np. trądzikowych i mocno przetłuszczających się) dla uzyskania pełnego i satysfakcjonującego rezultatu zaleca się wykonanie serii zabiegów raz w tygodniu przez okres 5-6 tygodni.

Ze względu na jego bezinwazyjność można go wykonywać o każdej porze roku.

Dla kogo peeling kawitacyjny?

Zabieg kosmetyczny polecany jest kobietom o różnych typach skóry. Z powodzeniem sprawdzi się w przypadku kobiet z cerą naczynkową, przesuszoną, wrażliwą i skłonną do podrażnień, gdyż jest zabiegiem nieinwazyjnym i delikatnym.

Będzie też świetnym rozwiązaniem dla cery tłustej i ze skłonnością do wyprysków. Do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego kwalifikują się przede wszystkim osoby prowadzące uporczywą walkę z trądzikiem, chcące pozbyć się blizn potrądzikowych i przebarwień.

Wskazaniem do wykonania peelingu jest trądzik pospolity i różowaty, zaskórniki, wągry, rozszerzone pory, przetłuszczająca się skóra, a także skóra wymagająca regeneracji. W przypadku osób ze skórą normalną zabieg doskonale odświeży skórę i doda jej blasku.

Wszystko na temat peelingu kawitacyjnego piekna-blondynka-wiosna

Jakie są przeciwwskazania?

Oczyszczanie kawitacyjne nie jest zabiegiem dla kobiet w ciąży oraz z zakażeniami skóry lub stanami alergicznymi.

Przeciwwskazaniem są metalowe implanty, rozrusznik serca oraz takie choroby jak: padaczka, osteoporoza, nowotwór, niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze, zakrzepowe zapalenie żył, gruźlica i zaburzenia krzepnięcia krwi.

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet z chorobami tarczycy.

Ile trwa ten rodzaj zabiegu kosmetycznego?

Sam zabieg nie trwa zbyt długo. Zazwyczaj jedna sesja zamyka się w 30-60 minutach. Jeśli chcemy połączyć peeling z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, wówczas czas trwania może się wydłużyć do 90 minut.

Czy można go wykonać w domowych warunkach?

Oczyszczanie kawitacyjne najczęściej wykonuje się w salonie kosmetycznym, aczkolwiek z powodzeniem można je wykonać również w domu, gdyż nie jest szczególnie skomplikowane.

Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Profesjonalny sprzęt można kupić już od 150zł. Specjaliści polecają urządzenia wyposażone w wyświetlacz LED, który odmierza czas i ułatwia przeprowadzenie zabiegu.

Jak przeprowadzić kawitację w domu?

Przede wszystkim najpierw należy wykonać solidny demakijaż i zdjąć wszystkie metalowe ozdoby: kolczyki, pierścionki, aparat na zęby, itp. Przy pomocy wacika kosmetycznego należy nanieść na twarz wodę. Następnie płynnymi i zdecydowanymi ruchami przesuwamy szpatułkę aparatu po skórze.

Gdy skóra wyschnie, należy ponownie nanieść na nią wodę, gdyż cały czas musi być nawilżona. Trzeba pamiętać, aby na bieżąco usuwać zanieczyszczenia ze szpatułki. Na koniec skórę oczyszczamy z pozostałych zanieczyszczeń i aplikujemy na nią krem.Wszystko na temat peelingu kawitacyjnego efekty-peelingu-kawitacyjnego

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?

Trzeba przyznać, że efekty są zachwycające, dlatego nie dziwi fakt, że zabieg cieszy się coraz większą popularnością. Jego działaniu można poddać nie tylko skórę twarzy, ale także dłoni, dekoltu i pleców.

A czego możemy się spodziewać?

Po pierwsze doskonałego oczyszczenia skóry. Usunięty zostaje nie tylko martwy naskórek, ale również nadmiar sebum i bakterie odpowiedzialne za niedoskonałości. Skóra po zabiegu jest idealnie czysta, a także świetnie dotleniona, odświeżona, ujędrniona i wygładzona. Mniej widoczne stają się przebarwienia, zaskórniki i wągry.

Poprawia się też gospodarka wodna skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej nawilżona. Dodatkowymi zaletami jest wygładzanie zmarszczek i odmłodzenie skóry. Kawitacja pomaga w leczeniu trądziku, ujędrnia skórę i pozostawia ją wyraźnie odświeżoną.

Peeling kawitacyjny w salonie kosmetycznym – ile to kosztuje?

Wiemy już jakie są zalety kawitacji i jakich efektów można się po niej spodziewać. Wiemy też, że zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla cery naczyniowej i wrażliwej. Teraz powiedzmy sobie ile to kosztuje.

Cena zabiegu podstawowego na twarz waha się między 100 a 130zł. Za zabieg rozszerzony trzeba już zapłacić około 180zł. Peeling na twarz, dekolt i szyję w wersji podstawowej to koszt w granicach 180-200zł. Zabieg rozszerzony na twarz, dekolt i szyję to mniej więcej 200-250zł