Operacja na kredyt wchodzi w grę

Opieka zdrowotna w Polsce jest źródłem frustracji wielu ludzi. Długi czas oczekiwania uniemożliwia prawidłową diagnozę i szybkie podjęcie leczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pacjentów dojrzałym wieku. Denerwuje się pacjent, który czuje się lekceważony, denerwuje się lekarz, mający w konsekwencji mało czasu na leczenie. Rośnie sprzedaż środków uspokajających i…przeciwbólowych.

Operacja na kredyt

Dla wielu ludzi w zaawansowanym wieku prywatne wykonanie zabiegu za gotówkę czy poddanie się rehabilitacji nie wchodzi w grę. I nie ma się co dziwić: operacja zaćmy to minimum 2500 zł, artroskopia kolana – 3000 zł, a ceramiczna endoproteza biodra to koszt minimum 18 000 zł.

Operacja na kredyt jest rozwiązaniem dla tych, którzy gotówki nie mają albo nie chcą się jej pozbywać.

Jak wynika z raportu BIK na temat kredytów konsumpcyjnych (ratalnych i gotówkowych) w 2014 roku udzielono o 13,6% więcej kredytów niż w 2013 r., a ich wartość była wyższa o 10,7% [1]. Mamy większą skłonność do zaciągania kredytów, można więc przypuszczać, że operacja na kredyt stanie się równie popularna, jak kredyt na samochód.

Dla potrzebujących

Najważniejsze jest zdrowie. Ta maksyma powtarzana przez Polaków od lat przechodzi z pokolenia na pokolenie, a im starszy i bardziej schorowany człowiek ją wypowiada, tym te słowa więcej znaczą. To właśnie ludzie dojrzali najbardziej potrzebują opieki medycznej.

Operacja na kredyt w dużej mierze dotyczy emerytów. Najczęściej nie dysponują nadmiarem gotówki, natomiast mają stałe dochody w postaci emerytury. Jeśli jest ona na wystarczającym poziomie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegali się o kredyt. W wyspecjalizowanej firmie weryfikacja kredytowa jest bardzo prosta i zajmuje kilka minut.

Kredyt na operację danej osoby może również wziąć osoba trzecia, czyli mąż, syn, córka, wnuczek, a nawet znajomy. Operacja na kredyt zostanie przeprowadzona szybko, ponieważ pieniądze są przelewane bezpośrednio na rachunek kliniki, która ją wykonuje, i to w całości przed wykonaniem zabiegu. Jeśli termin operacji został wcześniej wyznaczony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyła się ona nawet następnego dnia po otrzymaniu kredytu.

Rozważ tę opcję

Zaawansowany wiek jest dla wielu starszych ludzi źródłem dumy. Dojrzali ludzie lubią mówić, ile mają lat i porównywać swój wiek. Czerpią zrozumiałą satysfakcję z tego, że pomimo upływu czasu nie wymagają opieki. Samodzielność ruchowa i sprawność psychiczna umożliwiają uczestnictwo w życiu rodziny na pełnych prawach, a to ma wartość bezcenną. Jednocześnie dla młodszych członków rodziny stanowi dużą pomoc w opiece. Im dłużej będą samodzielni nasi rodzice czy dziadkowie, tym dłużej my będziemy mogli poświęcać się innym rzeczom. Jeśli brak gotówki na zabieg lub rehabilitację miałby stanąć na drodze do odczuwania satysfakcji z życia przez najbliższych członków naszej rodziny, to warto bardzo poważnie zastanowić się nad wzięciem pożyczki. Dar zdrowia, który możemy im przynieść, jest cenniejszy od najcenniejszych upominków.

[1] https://www.bik.pl/kredyt-trendy-marzec-2015