Na święta – nowe piersi

Piersi są najchętniej poprawianą chirurgicznie częścią ciała w Polsce – wynika z sondy na temat chirurgii plastycznej przeprowadzonej przez spółkę Ratalnie.com, kredytującej zabiegi medyczne. Zainteresowanych poprawieniem ich wyglądu jest aż 46% ankietowanych Polek. Prawdziwy wysyp operacji plastycznych przypada co roku na listopad i grudzień. Mężczyźni fundują nowe piersi swoim partnerkom… W prezencie pod choinkę.

To prawda. Sygnały docierające do nas z rynku wskazują, że przed świętami Bożego Narodzenia wzrasta liczba operacji plastycznych piersi – mówi Jakub Czarzasty, prezes zarządu Ratalnie.com. – Dokładnych statystyk na ten temat nikt nie przeprowadzał, lecz z obserwacji współpracujących z nami klinik medycyny estetycznej faktycznie wyłania się tego typu trend.

Na zabieg decydują się najczęściej kobiety w wieku od 20 do 35 lat, choć wśród pacjentek licznie reprezentowane są również dojrzalsze panie. Co ciekawe, korekta wyglądu piersi przez część pacjentek wymieniana jest jako jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, takich jak narodziny dziecka czy ślub. Zabieg nie należy jednak do tanich. Prezent tego rodzaju kosztować może od kilku, do nawet 25 tysięcy złotych. W wielu klinikach można jednak rozłożyć płatność na raty.

O zabiegu powiększania piersi za pomocą implantów przeczytaj TUTAJ.