Mieć biust jak marzenie

Biust jak marzenie

Mówi się, że małe jest piękne. Ale w przypadku piersi powiedzenie to najwyraźniej się nie sprawdza. Operacje powiększania biustu są w ostatnich latach jednymi z najczęstszych, które wykonywane są u kobiet. Panie chcą po prostu oddychać pełną piersią i z dumą prezentować światu swój piękny i pełny dekolt.

Piersi atrybutem kobiecości

Kobiece piersi to symbol zmysłowości, piękna i pożądania. Od wieków były inspiracją dla poetów i malarzy. W historii do kanonów piękna przeszły kobiety, których biust był nie tylko jędrny, ale i obfity. Z tej nie tak odległej przeszłości, pięknym biustem epatowały Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, dziś dumnie go eksponują Salma Hayek, Halle Berry, Doda czy Karolina Szostak.

Czy jest złoty środek na mały biust?

Nie ulega wątpliwości, że wiele kobiet jest niezadowolona ze swoich piersi. W zdecydowanej większości są te, które ubolewają nad swoim małym biustem i chciały by był on większy. W Internecie roi się od „domowych” sposobów na jego powiększenie. Która z nas nie słyszała o cudownych skutkach jedzenia piętek od chleba, okrągłych bułek czy picia wiejskiego mleka. Na szczęście z prawdziwą i skuteczną pomocą przychodzi nam chirurgia plastyczna.

Implanty nadal w modzie

Obecnie w chirurgii plastycznej piersi stosowane są z powodzeniem dwa rodzaje implantów – solne i silikonowe. Zabieg z ich użyciem wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Poprzez wykonane cięcie implanty wprowadzane są pod skórę do specjalnie w tym celu wypreparowanej kieszonki. Chirurdzy podkreślają, że o uzyskaniu naturalnego efektu decyduje ich odpowiednie umiejscowienie. Powiększanie biustu przy użyciu implantów jest metodą operacyjną, która wymaga dłuższej rekonwalescencji.

Dwa w jednym

Coraz popularniejszą metodą na zwiększanie objętości piersi jest lipomodeling, dzięki któremu pozbywamy się tłuszczu z tych miejsc, gdzie mamy go w nadmiarze i wypełniamy nim piersi, by były pełniejsze. Zabieg ten związany jest z ingerencją chirurgiczną i przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności przeprowadzana jest liposukcja – pobranie tłuszczu najczęściej z ud, brzucha oraz pośladków. Następnie, po odpowiednim przygotowaniu jest on przeszczepiany do piersi.

Żel na większy biust

Jedną z mało inwazyjnych metod powiększania biustu jest jego wypełnienie żelem z solą fizjologiczną. Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym i polega on na wstrzyknięciu specjalnego preparatu pod skórę. Następnie lekarz rozmasowuje wstrzyknięty żel i modeluje piersi, by nadać im pożądany kształt. Efekty widoczne są po około tygodniu od przeprowadzonego zabiegu.