Męski botox

Skóra mężczyzn starzeje się wolniej niż kobiet. Jednak jeśli już pojawią się zmarszczki, są one głębsze i bardziej widoczne niż u kobiet. Dlatego coraz częściej także panowie korzystają z botoxu.

To, że współczesny mężczyzna dba o higienę skóry twarzy i ciała nikogo już nie dziwi. Mężczyźni coraz chętniej dbają o siebie, korzystając ze specjalistycznych kosmetyków oraz zabiegów. Co prawda wciąż stanowią mały odsetek klientów salonów kosmetycznych, ale z roku na rok korzystają z ich usług coraz częściej.

Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych, co dziesiąta osoba, która poddaje się operacji plastycznej, to mężczyzna. Liczba mężczyzn, którzy sięgają po zabiegi medycyny estetycznej, w przeciągu ostatnich 15 lat wzrosła dwukrotnie.

Wygładzić zmarszczki

Mężczyźni chcą zachować zdrowy wygląd. Nie oczekują cudów, chcą po prostu zatrzymać czas. Nie chcą mieć idealnie gładkiej skóry, boją się efektu „plastikowej twarzy”. Zależy im na efektach naturalnych. Wygładzają zmarszczki mimiczne, np. pionowe między brwiami czy kurze łapki. Panowie najchętniej sięgają po małoinwazyjny zabieg redukcji zmarszczek za pomocą botoxu. Są bardzo praktyczni i nie decydują się na bolesne zabiegi. Botox można przeprowadzić szybko, np. w piątek i już w poniedziałek pojawić się w pracy, z nową, odświeżoną twarzą.

Z zabiegów korzystają głównie biznesmeni w wieku 35-50, którzy zdają sobie sprawę, że ich wygląd może im pomóc w prowadzeniu biznesu. Młody i atrakcyjny mężczyzna ma większą silę przebicia niż ten z pomarszczoną twarzą. Botox ma dużą skuteczność w usuwaniu zmarszczek mimicznych, np. linii zmartwień, przez co twarz mężczyzn wygląda bardziej pogodnie. A to przynosi sukces w biznesie.

Nie dziw się, jeśli Twój Mężczyzna zechce zrobić sobie botox! On po prostu chce być na czasie.

Przeczytaj więcej o zabiegach z wykorzystaniem botoxu.