Intymność poprawiona

Strefa intymna u kobiet - jak sobie z nią radzić?

Przebyte porody i coraz bardziej widoczne efekty starzenia się organizmu sprawiają, że intymne strefy kobiety nie wyglądają oraz nie funkcjonują jak dawniej. Może to mieć przełożenie na satysfakcję seksualną obojga partnerów. Współczesna medycyna radzi sobie jednak z takimi problemami, jak luźność i suchość pochwy.

Laserowe ujędrnianie pochwy, wraz z obkurczaniem, to coraz częściej wybierany przez kobiety zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Sprawia on, że pochwa staje się ciaśniejsza i lepiej nawilżona, a to przekłada się mocno na satysfakcję z seksu obojga partnerów. Zabieg wykonuje się za pomocą lasera CO2 lub erbowo-jagowego wyposażonego w specjalną końcówkę. Urządzenie to pracuje w innym trybie niż standardowe lasery do zabiegów skórnych i – co bardzo istotne – jest dopasowane jest  do błony śluzowej. Ścianki pochwy są naświetlane promieniami lasera milimetr po milimetrze przez całą długość pochwy. Zabieg ten opiera się na efekcie termicznym – podgrzana błona śluzowa staje się podatna na narastanie (staje się grubsza), dzięki czemu pochwa jest ciaśniejsza.

Kolejnym ważnym efektem zabiegu laserowego ujędrniania i obkurczania pochwy jest bardziej wydajna praca śluzówki, co ma przełożenie na lepsze nawilżenie stref intymnych. To dlatego zabieg ten tak bardzo podnosi komfort życia kobiet cierpiących na suchość pochwy.

Część pacjentek obawia się tego, że zabieg ten jest bolesny lub wymaga długiej rekonwalescencji. Tymczasem zajmuje on około 15 minut, a odczucie mu towarzyszące to lekkie ciepło. Po zabiegu także nie występują żadne dolegliwości bólowe ani krwawienie. Rekonwalescencja wymaga jedynie zaniechania współżycia na trzy doby.

Dla osiągnięcia pożądanego efektu wystarczy laserowemu ujędrnianiu i obkurczaniu pochwy poddać się raz, jedynie w niektórych przypadkach wymaga on powtórzenia. Efekt będzie zauważalny przez około 12 miesięcy, bo tyle trwa proces, kiedy zrewitalizowany organ zaczyna znów ulegać upływowi czasu.

Przeciwwskazaniami do poddania się temu zabiegowi są: ciąża i stany zapalne narządów rodnych.

Na laserowe ujędrnianie pochwy należy umówić się nie później niż na 7 dni przed menstruacją.

Zabieg ten kosztuje, w różnych klinikach, od 2 do 3 tysięcy złotych. W wielu z nich można finansować go w systemie ratalnym, np. MediRaty (https://www.mediraty.pl/).

Fot. Unsplash