Artystyczny nieład czy subtelne fale? Trendy fryzjerskie wiosna – lato 2014

Specjalnie dla Was, znany i ceniony fryzjer-stylista Jarosław Wingralek z Glamour Studio zdradza nowinki dotyczące świata fryzur.

Śledząc trendy fryzjerskie w nadchodzącym sezonie zauważyłem jeden wspólny mianownik, który polecam swoim klientkom. Włosy mają być lekko pofalowane, z symetrycznym przedziałkiem na środku lub na boku, a co najważniejsze: mają wyglądać NATURALNIE. To właśnie naturalny wygląd przyświeca trendom w tym wiosenno-letnim sezonie – mówi Jarosław Wingralek.

Najmodniejsza stała się prostota, minimalizm oraz wspomniana już naturalność. W wielu stylizacjach wprowadza się lekki nieład, włosy mają być minimalnie skręcone oraz zmierzwione. Po prostu włosy mają wyglądać jak nieuczesane, lekko poszarpane.

Fryzura „jak po wyjściu z łóżka” z pewnością doda nam zmysłowości i zwróci uwagę otoczenia. Idealnie sprawdzi się podczas randki, imprezy z przyjaciółmi, a także na co dzień.

Co do cięć – to niespodzianka. Królować będzie lekkie cieniowanie, które będzie widoczne, lecz dzięki stylizacji będzie bardzo subtelne a przez to naturalne. Jeśli macie ochotę zetnijcie włosy. Półdługie oraz krótsze fryzury będą bardzo modne – dodaje.

A co z upięciami?

Luźne formy np. francuz lub warkocze, z których powinno się wyciągać pojedyncze kosmyki. Krótsze włosy, tak jak wspomniałem wcześniej, traktujemy bardzo luźno jako wariację na temat trendów. Ma być naturalnie, więc zdecydowanie zapominamy o skomplikowanych formach stylizacji.

Jakie odcienie królują w tym sezonie?

Prym w nowym sezonie będą wiodły odcienie blondu oraz brązu. W tym roku pojawił się nowy sposób podkreślania kobiecości w bardzo subtelny sposób. To efekt Sombre, czyli bardzo delikatne rozjaśnienie włosów, które skupia się na pojedynczych partiach, przez co uzyskujemy płynne przejście pomiędzy kolorami.
W wielu stylizacjach pojawiają się refleksy, które rozświetlą kolor jaki wybierzesz, aby odświeżyć swój wizerunek na wiosnę, a dodatkowo potęgują efekt nieładu – radzi nasz ekspert Jarosław Wingralek.

Dzięki wyczerpującym i fachowym poradom profesjonalistów już dziś każda z Was może przejść wiosenną metamorfozę i cieszyć się modnym i zadbanym wyglądem.

Źródło artykułu: Earthnicity Minerals, www.earthnicity.pl